Нашi сайти:

Економія бюджетних коштів в держорганах - 2015: скорочення штату, відпустки без збереження зарплати та неповний робочий час

З 1 січня 2015 року керівники органів виконавчої влади та інших держорганів будуть вживати заходи з раціонального використання бюджетних коштів, які «рекомендували» їм законодавці.


До таких заходів віднесено:
— скорочення чисельності працівників цих органів на 20%;
— надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати;
— встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;
— зменшення або скасування стимулюючих виплат, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах;
— перегляд укладених договорів на придбання товарів, робіт, послуг.


Крім того, керівникам зазначених органів надано право у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.


Такі заходи не поширюються на органи, які беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.


Встановлено, що під час здійснення органами виконавчої влади та іншими державними органами цих заходів:
— положення ст. 26 Закону «Про відпустки» та статей 32, 56 та 84 КЗоТ (у частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу) не застосовуються;
— до працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати, обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не застосовуються.


Такі норми встановлені Законом України від 28.12.2014 р. № 76-VІІІ «Про внесеннязмін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2015 р.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі