Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11288 4
Друкувати
Обране

Мінфін готує проєкт держбюджету на 2021 рік на основі затвердженого Урядом оновленого макропрогнозу

29 липня на засіданні Кабінету Міністрів було затверджено Прогноз економічного і соціального розвитку на 2021 – 2023 роки, розроблений Мінекономіки в рамках нового прогнозного циклу.


Оновлений макропрогноз на 2021 рік є цілком реалістичним і враховує останні тенденції розвитку економіки, реалії, які склались на світових ринках внаслідок пандемії COVID-19, і актуальні оцінки щодо перспектив відновлення світової економіки. 

«Прогноз враховує двоетапне підвищення рівня мінімальної заробітної плати у 2021 році до 6500 гривень, зміни у законодавстві, що сталися останнім часом, у тому числі запровадження обігу землі сільськогосподарського призначення, а також продовження реформ і реалізацію програм стимулювання економіки. Передбачається відновлення реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння цього року, збільшення реальних заробітних плат на 12,1% завдяки підвищенню продуктивності праці, при збереженні відносної цінової та курсової стабільності», - розповів Міністр фінансів Сергій Марченко.

На основі оновленого макропрогнозу на 2021 рік Мінфін готує лист до головних розпорядників для підготовки бюджетних запитів. Далі буде їх опрацювання та проведення погоджувальних нарад. І на початку вересня, як і прописано в Бюджетному кодексі, Мінфін подасть на розгляд КМУ проєкт держбюджету на 2021 рік.

Міністр також розповів, яким має бути бюджет 2021 року: «перш за все реалістичним, бо він не тільки має бути схваленим, а й реальним для виконання. Для прикладу, по цьогорічному бюджету - у нас з травня 100% виконання бюджетного розпису по доходам, перевиконання у червні. І ось вже кінець липня – ми також очікуємо перевиконання доходів загального фонду держбюджету більше 4 млрд грн. Все це є результатом проведених нами змін у фіскальній системі держави: ми ефективно боремося з тіньовими схемами і маємо додаткові надходження в бюджет. Перед податковими і митними органами поставлено відповідне завдання за підсумками року. Для нас це вкрай необхідно, щоб закрити відставання у дохідній частині бюджету, яка нам залишилась у спадок».  

За словами Сергія Марченка, проект бюджету 2021 буде мати стимулюючий характер для економіки. 

«Вже у 4 кварталі цього року ми очікуємо поступове відновлення економіки. У 2021 році очікуються пожвавлення економічної динаміки. Це буде бюджет зростання добробуту громадян та економіки країни», - наголосив Міністр фінансів.

4етапи

Міністерство фінансів України 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (4)
Маша
30.07.2020
І який можна скласти бюджетний запит якщо після реформи району не буде? Що прогнозувати?
Енгрібьорд
30.07.2020
щастя ось воно!!! чекаємо лист з показниками
Фотограф-тамада
30.07.2020
4,6 % ВВП? Такі смішні, це коля велюр порахував, чи саша бабада? А може дубілет, використувуючи свою дубілетовську методичку по перепису населення?
Юлія
31.07.2020
Аж смішно. Перевиконання у них. А чому тоді у держслужбовців кредиторка до сих пір по зарплаті...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд