Мінфін ініціює зміни до Бюджетного кодексу для запровадження середньострокового планування

На засіданні Уряду Міністр фінансів Олександр Данилюк ініціював зміни до Бюджетного кодексу України для запровадження середньострокового планування. Це черговий і дуже важливий крок у бюджетній реформі, що дозволить запровадити новий ефективний механізм управління бюджетним процесом.


В чому суть?

Ухвалений Урядом законопроект "Про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України" розроблений з метою переходу до середньострокового планування. Це рішення передбачено у Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, яка була розроблена Міністерством фінансів і нещодавно схвалена на засіданні Кабінету міністрів.

Під час виступу Міністр фінансів представив особливості нової моделі та її відмінності від діючої системи однорічного планування, а також головні новації у процесі формування проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки.

Зокрема, Бюджетна декларація окрім параметрів, що до цього часу включалися до Основних напрямів бюджетної політики, додатково визначатиме загальні стелі видатків та стелі видатків для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду. Це ключові інструменти середньострокового бюджетного планування.

Крім того, під час обговорення Бюджетної декларації у Парламенті головні розпорядники звітуватимуть про досягнуті результати і доповідатимуть про плани на середньострокову перспективу.

Зважаючи на новації у підготовці бюджетних документів та складність процесу адаптації до середньострокового бюджетування, Мінфін запропонував перенести кінцевий термін подання до Кабміну проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. та здійснення уточнення прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр. на 1 червня 2017 року. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу були одноголосно схвалені членами Уряду.

«Хочу звернути увагу, що ці зміни, як виняток, вносяться лише на цей рік. За результатами «пілоту» ми визначимо оптимальні строки розробки та прийняття бюджетної декларації, з урахуванням можливості системи та головних розпорядників коштів, опрацювати та підготувати якісний документ», - зазначив Міністр фінансів.

Що це дає?

Перехід до середньострокового бюджетного планування в Україні означає:

-передбачувана та збалансована бюджетна і податкова політика;
-реалізація довгострокових пріоритетів розвитку;
-виконання завдань, які визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року;
-підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес-клімату. 

Завантажити презентацію

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
ИРИСА
02.03.2017
Очередной маразм...
злая зая
02.03.2017
В державі грошей ні на що не вистачає, а вони про середньострокове планування! Наче в нас суперстабільна економіка та великі надходження до бюджетів...
Оксана
02.03.2017
скажите, бухгалтера бюджетных организаций - Чью бюджетну пропозыцию Головный розпоряднык профинансировал в том обьеме, который Вы рассчитывали?.... Вот и ответ на весь этот фарс.
Бухгалтер Оксана
14.03.2017
Головному розпоряднику видніше, він "мудріший", що ви. Розпорядники нижчого рівня, попросту підлеглі, не можуть думати конструктивно, ефективно і економно Ця "система" охороняється сторіччями і не терпить інакодумців......
Тетяна
03.03.2017
Як можна запланувати на перспективу, якщо тарифи на комуналку міняються постійно та й на інше ціни зростають. Зміни до нормативки вносяться сьогодні на вчора. Навіть заробітну плату не заплануєш, оскільки уряду коли заманеться, тоді міняє всі правила гри.
Бухгалтер
06.03.2017
Уряд займається виробництвом локшини і періодично безкоштовно "роздає" її населенню ось і все. Хочете їжте а хочете ні, для "кухарів" це не преорітетно. Середньовіччя....
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі