Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.08.14
1472 0
Друкувати
Обране

Мінфін: Обговорення проекту бюджету на 2015 рік буде публічним, прозорим і відкритим

21 серпня у Комунікативному центрі Уряду було проведено експертну зустріч на тему «Особливості формування державного і регіонального бюджетів на 2015 рік». Із вступним словом виступили директор департаменту державного бюджету Міністерства фінансів Володимир Лозицький та заступник директора департаменту місцевих бюджетів – начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів Галина Маркович.
«Наша зустріч відбувається в дуже напружений період – період підготовки бюджету на 2015 рік. Згідно з Конституцією, до 15 вересня Уряд має подати проект бюджету на наступний рік. Дуже багато викликів у цьому, 2014-му році, і більшість із них ми маємо опрацювати при підготовці проекту бюджету», - зазначив Володимир Лозицький.
 
Так, за словами директора департаменту державного бюджету на даний час Урядом не затверджено макропрогноз на 2015-2017 роки. Незважаючи на це, до 7 вересня проект бюджету має бути подано на розгляд Кабінету Міністрів України. 
 
Як пояснила Галина Маркович, формування державного бюджету в частині місцевих бюджетів і міжбюджетних відносин також має проводитися на діючій законодавчій базі, оскільки запропонований  Мінфіном законопроект, який був внесений до Верховної Ради, про внесення змін до Бюджетного кодексу і нова модель міжбюджетних відносин на сьогодні не схвалено. 
 
 «Тому у нас іде дуже напружена робота з формування показників місцевих бюджетів. Всім головам обласних державних адміністрацій направлено лист щодо особливостей формування розрахункових показників місцевих бюджетів на 2015 рік, розрахункові показники доходів місцевих бюджетів, що враховується при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів. На сьогодні закінчується робота щодо розрахунку показників видаткової частини місцевих бюджетів», - зазначила  заступник директора департаменту місцевих бюджетів.
 
26 серпня планується провести селекторну нараду з директорами департаментів обласних державних адміністрацій, а 29 серпня – консультації з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування з обговорення показників місцевих бюджетів на 2015 рік.
 
За допомогою відеозв’язку до обговорення долучилися представники громадськості та місцевої влади з Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Харківської областей. Крім поточних питань, які виникають на місцяхщодо проекту бюджету на наступний рік, були озвучені також сподівання, що нова модель міжбюджетних відносин буде прийнята і втілена в життя – у регіонах підтримують ідею змін до Бюджетного кодексу України.
 
Звертаючись до регіональних представників, Галина Маркович також висловила надію, що Парламент прийме законопроект:  «У нас зараз триває робота з його доопрацювання. І ми маємо велику надію, так само, як і ви, що цей проект буде прийнято, і запропоновані новації дадуть позитивний результат в частині, перерозподілу ресурсу на органи місцевого самоврядування». 
 
Після завершення експертної зустрічі директор департаменту державного бюджету Володимир Лозицький запевнив, що обговорення проекту бюджету на 2015 рік буде відкритим: «Міністерство із задоволенням розпочинає публічно обговорення проекту бюджету безпосередньо до його подання навіть до Кабінету Міністрів. Ми будемо опрацьовувати всі пропозиції і зауваження, які будуть нам надходити. І продовжувати обговорення цього документа публічно, прозоро і відкрито».
 
За матеріалами Прес-служби Міністерства фінансів
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі