Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.12.21
3379 0
Друкувати
Обране

Мінфін щодо визначення виконавчих комітетів головними розпорядниками

Відповідно до частини першої статті 71 Закону України від 21.05.97 р. N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон) територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.

Згідно зі статтею 11 Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Статтями 51, 52 Закону визначено функціональність та повноваження виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради. Так, виконавчий комітет ради утворюється відповідною радою на строк її повноважень у кількісному складі з метою виконання функцій, визначених пунктом 2 статті 52 Закону.

Відповідно до пункту 18 статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) головні розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень, водночас у пункті 12 цієї ж статті визначено, що бюджетні установи - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок, відповідно, державного бюджету чи місцевого бюджету.

У разі визначення рішенням відповідної місцевої ради виконавчого комітету головним розпорядником бюджетних коштів з метою здійснення загальнодержавних функцій управління у межах встановлених йому бюджетних повноважень він має бути створений у статусі юридичної особи відповідно до норм чинного законодавства. 

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Джерело:
Лист МФУ від 09.11.2021 р. N 05120-02-2/34136
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі