Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.06.15
7610 0
Друкувати
Обране

Мінфін відповів як можна використовувати залишки коштів єдиного та екологічного податків

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 30.03.2015 р. N 31-05230-12-10/11009, Щодо використання залишків коштів єдиного та екологічного податків

До Міністерства фінансів надходять численні звернення органів місцевої влади стосовно використання надходжень коштів єдиного та екологічного податків по загальному фонду і залишків таких коштів, що утворилися на 01.01.2015 р. по спеціальному фонду, в зв'язку з чим повідомляємо наступне.

У зв'язку із змінами до бюджетного законодавства єдиний та екологічний податки з 01.01.2015 р. підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів. Враховуючи, що доходи загального фонду не мають цільового спрямування, коло напрямків використання єдиного та екологічного податків значно розширено.

Водночас відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення і здійснюються в межах та за рахунок фактичних надходжень за відповідними джерелами доходів.

Оскільки залишок коштів, що утворився по спеціальному фонду на початок 2015 року, склався за результатами роботи за минулий рік, то він в першу чергу повинен бути спрямований на погашення кредиторської заборгованості за відповідними видатками спеціального фонду. Якщо залишок коштів є більшим, ніж обсяг кредиторської заборгованості, він може бути спрямований на видатки спеціального фонду з метою реалізації невиконаних завдань програми з природоохоронних заходів (за рахунок залишків коштів екологічного податку) чи здійснення витрат бюджету розвитку (за рахунок залишків коштів єдиного податку) шляхом внесення відповідних змін до бюджету з урахуванням норм частини 2 статті 72 Кодексу.

У разі відсутності потреби у спрямуванні коштів за цільовим призначенням залишки, відповідно до частини 2 статті 57 Кодексу, перераховуються до загального фонду місцевого бюджету і використовуються відповідно до рішень місцевої ради.

Одночасно зазначаємо, що видатки загального фонду місцевих бюджетів на природоохоронні заходи повинні плануватися та відображатися за кодами Тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, які входять до розділу 200000 "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека".

Застосування при формуванні та виконанні місцевих бюджетів КТКВКМБ 240601 "Охорона та раціональне використання природоохоронних ресурсів" та інших кодів з розділу 240000 "Цільові фонди" по загальному фонду неможливе.

Коди ТКВКМБ розділу 240000 "Цільові фонди" можуть застосовуватись у разі планування видатків на природоохоронні заходи по спеціальному фонду за рахунок надходжень грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, які відповідно до статті 691 Бюджетного кодексу України належать до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів, а також за рахунок розподілу залишків коштів екологічного податку, які утворились станом на 01.01.2015 р.

Проте, як свідчать дані місячного звіту про виконання місцевих бюджетів, по окремих місцевих бюджетах Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Харківської, Херсонської та Черкаської областей такі видатки передбачені по загальному фонду за кодами ТКВКМБ з розділу 240000 "Цільові фонди". Отже, враховуючи вищевикладене, показники розпису на звітний рік та кошторисних призначень на звітний рік по зазначених місцевих бюджетах необхідно відкоригувати та привести у відповідність до чинного законодавства.

 

Директор Департаменту
місцевих бюджетів
Є. Кузькін

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×