Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.09.14
1323 0
Друкувати
Обране

Олександр Шлапак: Уряд на сьогодні не має жодної гривні заборгованості перед місцевими бюджетами

«Ми зробили проплати по всіх місцевих бюджетах. Я хочу підкреслити, Уряд на сьогодні не має жодної гривні заборгованості перед місцевими бюджетами», - зазначив Міністр фінансів Олександр Шлапак під час засідання Уряду 29 серпня.

Відповідно до доручення Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, протягом останнього тижня було здійснено всі платежі перед місцевими бюджетами на загальну суму 2,4 млрд. грн. Минулого місяця було виплачено 1,5 млрд. грн. Як зауважив Міністр фінансів,  ці дві потужні виплати дозволили погасити всі заборгованості.

Залишилися лише питання по старих платежах, які були до 1 січня цього року.

«Ми будемо над ними працювати, думати. У нас поки що є заборгованість по державному бюджету. В основному вона стосується спеціального фонду, але що стосується місцевих бюджетів, на сьогоднішній день завершені всі платежі по заборгованості по місцевих бюджетах», - пояснив Олександр Шлапак і висловив надію, якщо ситуація не буде погіршуватися, така бюджетна дисципліна буде зберігатися і надалі, і місцеві бюджети будуть отримувати все фінансування, згідно з поданими до Казначейства документами.

Крім того, погашено також заборгованість перед освітянами. Протягом цього тижня було відстежено всі платежі, які повинні були здійснити до 1 вересня.

«Ми заплатили більше 750 млн. грн. як по місцевому, так і по державному бюджету. На сьогоднішній день у нас немає жодної гривні заборгованості перед освітянами. Це стосується не лише працівників навчальних закладів середньої освіти, а й вищої. Хочу підкреслити – це і загальний фонд, і спеціальний фонд», - пояснив Міністр фінансів.

Разом з тим, лишається класична ситуація по заборгованості, зокрема по Чернігову.  

«Класична ситуація, яка виникла не тільки по Чернігову, виникає сьогодні і по інших областях. Мушу визнати, що, не дивлячись на те, що ми проплачуємо все, що мусимо проплатити, реформа, в першу чергу, по освітянській сітці не проводиться, в тому числі по Чернігівській області. Тобто класична ситуація: у них зарплати вистачає на 9 місяців, вони не скорочують ні сітку, ні оптимізують мережу навчальних закладів. Вони приходять до Києва: «Віддайте нам гроші». Ми зараз будемо з ними серйозно рахувати все, що там є, чого немає, і відповідні пропозиції будуть внесені на засідання Уряду», - прокоментував Міністр фінансів.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі