Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
13343 11
Друкувати
Обране

Оплата відпускних у перехідний бюджетний період

Згідно з частиною першою статті 21 Закону України "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.


Також абзацом другим пункту 5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року N 228, визначено, що установи мають право брати бюджетні зобов'язання витрачати бюджетні кошти на цілі та в межах, установлених затвердженими кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитів із загального фонду бюджету, планами спеціального фонду.

З огляду на зазначене та на те, що виходу працівника у відпустку передують видання наказу та виплата відпускних, витрати на які передбачаються кошторисом на відповідний рік, слід вважати, що бюджетні зобов'язання мають братися в тому періоді, в якому настає відповідна подія.

Лист Держаудитслужби від 10.10.2018 р. N 25-14/497

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(11)
злая зая
18.12.2018
То, на думку Держаудитслужби, право працівника підти у відпустку, наприклад, з 2 по 4 січня і отримати за 3 дні до того відпускні згідно ЗУ Про відпустки можна засунути в ... самі здогадайтесь куди. Наші закони самі законисті в світі!
ответ
18.12.2018
Зая, Вы не поняли. Если, например, наш директор сейчас всех отправляет в отпуск на 2 недели с 1 января 2019, это значит, что эти деньги д.б. предусмотрены в бюджете на 2018 год. Думал ли об этом наш директор в конце 2017, когда утверждали бюджет установы? Ведь все, что не войдет в роспись бюджта просто не из чего будет финансировать. Или если наш директор постарался сэкономить на наших зарплатах в течение 2018, например на полставочниках и теперь есть остаток средств, то можно нас и в отпуск отправить, т.к. как правильно отмечено отпускные выплачиваются ПЕРЕД отпуском..
Енгрібьорд ответ
18.12.2018
Цікава точка зору, проте, не розумію де Ви знайшли все це безпосередньо у цьому розясненні.
"З огляду на зазначене та на те, що виходу працівника у відпустку передують видання наказу та виплата відпускних, витрати на які передбачаються кошторисом на відповідний рік, слід вважати, що бюджетні зобов'язання мають братися в тому періоді, в якому настає відповідна подія."
Яка саме подія? Вихід у відпустку чи видання розорядчого документу? Роз"яснення не містить відповіді заданої в темі новини.
Єдине про, що можна зробити висновок на підставі цього листа так це те , що зобовязання беруться в межах кошторисних призначень передбачених в бюджеті на відповідний рік.

злая зая ответ
18.12.2018
И как потом доказывать крушникам, что это все было предусмотрено в смете текущего года? А на счет сэкономленных средств - какие законные основания экономить на зарплатах сотрудников в течении года, может быть нужно было надбавки/премии платить? КОРОЧЕ, замаешься потом доказывать ревизорам что ты не верблюд!
Тетяна
18.12.2018
Любі мої! "...бюджетні зобов’язання мають братися в тому періоді, в якому настає відповідна подія."
У даному розумінні подія - це відпустка, чи видання наказу?
123 Тетяна
18.12.2018
"Відповідна подія - це, напевно, виплата коштів на відпустку, яка законодавчо пов’язана і з виданням наказу про відпустку і з порядком виплати відпускних.
Головнокомандуючий
18.12.2018
Яка саме подія називається "відповідною" в даному випадку?
злая зая
18.12.2018
Роз`яснення дали в найкращих "традиціях" крушників - так, щоб ніхто не здогадався як має бути насправді, а вони потім прийдуть - і оштрафують, одних - за одне, інших - за інше.
Bac злая зая
19.12.2018
Іншими словами: "відповідний" перевіряючий за "відповідне" роз'яснення на свій манер. Тобто, коли будуть перевіряти бюдже - буде одне тлумачення, а коли зарплату - по іншому.
злая зая Bac
19.12.2018
Ви не повірите, але в житті таке справді трапляється!
Енгрібьорд Bac
19.12.2018
Во, зразу видно розумну людину.
Це питання далеко не нове, воно неодноразово задавалося тому ж таки Аудиту (і не тільки), ще коли вони були ДФІ, а ле як часто буває у нас в державі, чіткої відповіді ніхто дати не може, так як її (цю відповідь) чітко не прописали в законодавстві. То ж і дають такі ніби роз"яснювальні листи які нічого не роз"яснюють.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд