UA | RU

Прогресивні зміни до 228-ї урядової постанови дають лікарням більше самостійності у господарюванні

Керівники медичних закладів всіх рівнів (крім тих, що напряму фінансуються з держбюджету) отримали можливість гнучко використовувати свій бюджет та ефективно господарювати, визначаючи першочерговість витрат.

Це стало можливим завдяки ухваленню Урядом змін до постанови КМУ № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».

«По суті це означає для медичних закладів перехід на «глобальний бюджет», що дає можливість оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати гнучкіші і якісніші управлінські рішення. Зміни до постанови дозволять прискорити оплату платіжних доручень в органах Казначейства, підвищити оперативність внесення змін до розпису асигнувань по розпорядниках нижчого рівня, спростити порядок перерозподілу бюджетних коштів в частині внесення змін до планів використання бюджетних коштів, самостійно визначати першочерговість платежів», - наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що аналогічний процес фінансування за скороченою економічною класифікацією був започаткований та апробований ще у 2012 році на «первинці» у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві.

Згодом у 2013 році позитивний досвід пілотних регіонів був розповсюджений на заклади первинного рівня по всій Україні, а також на заклади вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстренної медичної допомоги у пілотних Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м.Києві.

Зважаючи на доведену ефективність, МОЗ запропонувало поширити порядок фінансування за скороченою класифікацією видатків на медзаклади, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, незалежно від виду медичної допомоги, яку надає такий заклад, та з якого рівня бюджету фінансується.

Головним аспектом ефективності застосування скороченої економічної класифікації видатків, на думку заступника міністра, є підготовка передумов до фінансування за одиницю послуги (переходу від постатейного фінансування до системи оплати за надані послуги), а також навчання керівників та працівників фінансової служби до самостійності, а відтак і відповідальності за використання коштів.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
Коля
28.12.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі у законний спосіб заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Іван Коля
30.12.2016
Хто про шо, а Мікола знову про своє))) Коля, заспокойся і зустрічай Новий Рік із добротою та любовью в душі, бо так і луснути від ненависті можна!
Коля Іван
31.12.2016
А хіба ці узаконені шахрайства вже припинилися?
Коля Коля
02.01.2017
То чого я маю зупинятися? Адже я поки що нічого не виправив і нічого не змінив на краще.
Катя
29.12.2016
Коля, а чому ви так впевнені в тому що головбухи розкрадають бюджетні кошти? Розкраданням можуть замайматися і інші особи медхакладу.
Коля Катя
30.12.2016
Про медзаклади я точно не скажу, але головбухи УправлІнь освіти м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у декілька разів перевищують їх посадовий оклад. Премії цих головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат простих бухгалтерів та техпрацівників: подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для рядових бухгалтерів зазначає 50-відсоткову надбавку, а реально виплачує їм лише по 20-30 відсотків ; решту головбух розподіляє на власний розсуд у вигляді премій , в основному, собі та заступникам. -------------------------------------------------------------------------------------------. ------------------------------------------------------------------Кажуть, що це порушення є не тільки у Києві, а і у інших містах, і не тільки в освіті; і були скарги працівників , а віз і досі там .

Головбух Коля
30.12.2016
А накази/розпорядження також головбух підписує на надбавки та премії?
Коля Головбух
31.12.2016
Тобто, це шахрайство - не ініціатива головбуха: наказ красти приходить зверху?
Коля Головбух
02.01.2017
Стосовно надбавок і доплат читайте Закон "Про оплату праці", і не треба їх змішувати з преміями. Надбавки і доплати, на відміну від премій, є обов"язковими виплатами.

ялинка
30.12.2016
коля ти долбоптічкін, це ж нада так тобі насолили.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі