Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.10.21
8711 0
Друкувати
Обране

Щодо реєстрації в органах Казначейства договорів на постачання природного газу

За результатами наради, проведеної 18.10.2021 р. Державною казначейською службою України (далі Казначейство) за участю представників Міністерства розвитку громад та територій України, ПАК "Нафтогаз України", ТОВ Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг", ДП "Прозорро" та територіальних органів Казначейства, повідомляємо.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 р. N 1234-р "Деякі питання діяльності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"" Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" здійснює правочини, зокрема, щодо укладання додаткових угод до договорів постачання природного газу для виробництва теплової енергії на 2021 - 2024 роки та договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору.

Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" розмістила на своєму інформаційному ресурсі у мережі інтернет договір постачання природного газу (для бюджетних установ та організацій) та алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів.

Однією із умов зазначеного договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям визначено, що постачальник передає споживачу замовлений природний газ у період з жовтня 2021 року до грудня 2022 року.

Зазначаємо, що органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 р. N 309 <...> (далі - Порядок N 309).

Згідно з пунктом 2.1 Порядку N 309 розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), з урахуванням планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів відповідно до статті 48 Кодексу.

Довгострокове зобов'язання - зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Казначейства в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору (пункт 1.4 Порядку N 309).

Пунктом 2.2 Порядку N 309 встановлено, що за довгостроковими бюджетними зобов'язаннями, строк дії яких перевищує один бюджетний період (довгострокові договори, більше одного року), суми в Реєстрі бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів проставляються у межах планових показників поточного бюджетного періоду на підставі даних календарного плану до довгострокового договору.

Одночасно статтею 7 Закону України "Про публічні закупівлі" визначено, що органи Казначейства до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряють наявність річного плану, договору про закупівлю та звіту про результати проведення процедури закупівлі, що підтверджують проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, за результатами якої укладено договір про закупівлю, та вживають заходів з недопущення здійснення платежів із рахунка замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю у випадках, зокрема, відсутності або невідповідності встановленим законодавством вимогам необхідних документів, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті.

З метою дотримання положень Кодексу та Порядку N 309 органи Казначейства при реєстрації бюджетних зобов'язань за договорами постачання природного газу бюджетним установам та організаціям, що охоплює два бюджетні періоди (довгостроковий договір), відповідно до примірного договору здійснюють перевірку:

  • наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами;
  • поданого Реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та підтвердних документів на предмет відповідності даних, що включені до Реєстру;
  • наявності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства і у сфері закупівель;
  • наявності календарного плану до довгострокового договору.

Примірний календарний план до договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям наведено у додатку І (додається).

 

Додаток

Календарний план
до договору постачання природного газу від ____________ N ______

2021 рік

2022 рік

Усього

 

 

 

 

Керівник

____________
(підпис)

Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ

М. П.*

 

 

 

____________
* Для клієнтів, які є суб'єктами господарювання, організаціями та не утримуються за рахунок бюджетних коштів, використання печатки відповідно до законодавства не є обов'язковим.

 

____________

 

 

Джерело:
Лист ДКСУ від 18.10.2021 р. N 15-08-08/21201
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×