Судам можуть повернути статус розпорядників бюджетних коштів

Народні депутати розмірковують над тим, щоб повернути місцевим господарським і адміністративним судам статус розпорядників бюджетних коштів.


Чинна редакція закону «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації Таким чином, місцеві господарські та адміністративні суди позбавлені функцій розпорядників бюджетних коштів.

Як повідомляв «ЗіБ» у деяких судах виступили проти таких змін, натомість у ТУ ДСА наголошували, що проблеми після запровадження змін не буде. Долучитись до цієї дискусії вирішила і Верховна Рада, у якій зареєстровано законопроект «Про внесення змін до статті 148 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо фінансування судів» (№5488).

У пояснювальній записці до ініціативи зазначається, що здійснюючи повноваження розпорядників бюджетних коштів, господарські та адміністративні суди мали змогу оперативно і невідкладно вирішувати питання щодо матеріально-технічного, кадрового забезпечення потреб суду, що позитивно впливало на якість та оперативність вирішення спорів, належну організацію роботи суду в цілому.

А тому проектом пропонується повернути попередні правила, щоб місцеві господарські та адміністративні суди «здійснювали функції розпорядника бюджетних коштів щодо фінансового забезпечення своєї діяльності». 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Патріот
13.12.2016
Краще б про суддівську недоторканість згадали!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі