У МОЗ обіцяють, що у ході медичної реформи регіонів не позбавлять субвенцій

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк спростував твердження окремих політиків, що реформа системи охорони здоров’я начебто “забере” субвенції у регіонів.


Павло Ковтонюк: «Всі заяви, що відбирають субвенцію і не буде грошей – це маніпуляція. Ми робимо реформу для того, щоб кошти доходили до реального лікаря за реально надану допомогу пацієнту без посередників». 

У рамках втілення медичної реформи має бути змінено канал фінансування закладів охорони здоров’я. Від застарілого радянського утримання лікарень (розподілу по нормативах через інструмент субвенцій) держава переходить до нової моделі – “гроші йдуть за пацієнтом”. Це означає, що кошти приходять прямо до лікарні за зроблену роботу за тарифом, який покриє усі видатки на надання послуги. Виходить, що обсяг грошей для окремо взятої лікарні збільшиться, але виплачений буде за фактично зроблену роботу. 

Більше того, між лікарнею та грішми не буде посередників, адже кошти будуть виділятися з національного рівня на однакових для всіх умовах. Можливості розподілити кошти між лікарнями у непрозорий спосіб не буде. Вони не будуть “затримуватися” в бюджетах різних рівнів, і не буде чиновників, які вирішуватимуть, кому скільки виділити. 

Всі кошти, призначені у державному бюджеті на медичні послуги для громадян, будуть зберігатись на казначейських рахунках, а оператором цих коштів стане Національна служба здоров’я України. Вона буде зобов’язана провести оплату за визначеними єдиними для всіх справедливими тарифами і лише на одній підставі: надання лікарнею реальних медичних послуг. 

Перехід на повну оплату за послуги буде поступовим і почнеться тільки у 2019 році. 

За словами заступника міністра, вже у 2018-му МОЗ розраховує на збільшення державного фінансування медичної галузі. Міністерство фінансів публічно підтверджувало готовність шукати шляхи підвищення бюджетів тих галузей, що реформуються. 

«Зараз йде світоглядна зміна в системі. Замість того, щоб лікарнями керували адміністрації на місцях, а держава платила лише за факт існування закладів, ми переходимо до європейської моделі автономних медичних закладів, що отримуватимуть фінансування за надані якісні послуги. Це гарантує лікарням і лікарям, що якщо робота зроблена, то гроші у них будуть, і жоден чиновник з адміністрацій різних рівнів не впливає на отримання цих зароблених грошей. Саме це ми і обираємо: або радянська субвенція, або сучасний принцип розподілу коштів і збільшення бюджетів лікарень, які реально працюють», – наголосив Ковтонюк.

МОЗ України

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Світлана
29.05.2017
Їх маразматичні реформи навіть коментувати вже ніхто нехоче
Олег
29.05.2017
Всі реформи завершуються збільшенням паперової писанини і зменшенням фінансування. "Реальна робота" буде накручуватись писаниною. Раніше в СССР бібліотекарі в селах сиділи і малювали книговидачі і алкоголік Вася навіть не здогадувався шо він в даний момент читає скажімо "Войну и мир". Ну і поскільки у нас закон шо дишло, то остаточно угроблять суть реформи, різного роду перевіряльники, ревізори зі своїм убогим менталітетом, все таки орда і НКВС у нас завжди вище любих реформаторів.
Коля
29.05.2017
Від початку незалежності в Україні впроваджуються ті чи інші реформи. Загальним результатом усіх реформ є: 1) постійне знецінення національних грошей; 2) виникнення та неухильне зростання зовнішнього боргу; 3)втрата виробничого потенціалу (замість власного промислового виробництва -- продажа за кордон сировини і купівля імпортних готових товарів) ; 4)втрата територій, а з ними і ресурсів; 5) збідніння пересічної маси населення внаслідок узаконених шахраювань привладних спритників. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Думаю, що усі наступні реформи, як би їх надійно не наряджали, будуть мати той самий результат.
Карл
06.06.2017
У мене складається враження, що реформи проводять тільки для того, щоб черговий раз вкрасти десь гроші
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі