Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5352 1
Друкувати
Обране

Уряд ухвалив розподіл коштів на первинну медичну допомогу в третьому кварталі 2018 року

13 червня Кабінет Міністрів забезпечив фінансування закладів первинної допомоги, які не уклали договори з Національною службою здоров’я, в третьому кварталі 2018 року за механізмом медичної субвенції. 149 комунальних закладів охорони здоров’я, які на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня будуть отримувати кошти за програмою капітаційних виплат.


У зв’язку із трансформацією фінансування охорони здоров’я цього року медична субвенція на первинну медичну допомогу була передбачена лише на півроку. Уряд своїм розпорядженням «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об'єднаних територіальних громад» вніс зміни до Держбюджету, перерозподіливши бюджетні кошти між двома програмами - з програми капітації на програму субвенції. Це дозволить профінансувати заклади, які поки що не уклали договори з НСЗУ, зокрема забезпечити виплату заробітної плати медичним працівникам.

Заклади, які не підписали договори з НСЗУ, будуть у третьому кварталі фінансуватися через механізм субвенції. Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали ті заклади, які ще не увійшли у реформу. На третій квартал 2018 року на первинну медичну допомогу виділено понад 2 млрд гривень субвенції.

Загалом на первинну медичну допомогу в другому півріччі 2018 року у Держбюджеті передбачено 8,05 млрд гривень.

Також на засіданні Уряду 13 червня було затверджено постанову «Про внесення змін до пункту 9 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», яка врегульовує питання використання залишків коштів медичної субвенції на казначейських рахунках закладів, які уклали договори з НСЗУ. Оскільки фінансування таких закладів з 1 липня та 1 жовтня, відповідно до укладених договорів, відбуватиметься за рахунок програми капітації, кошти медичної субвенції, не використані цими закладами, будуть спрямовані на фінансування вторинної та третинної медичної допомоги.

КМУ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Олена
14.06.2018
Сьогодні 14 червня, розподілу медичної субвенції на ІІІ квартал ми ще не бачимо. Для заключення договору з агенцією потрібно відповідати табелю оснащення. За розрахунками потрібно 130,0 тис.грн. для закупівлі швидких тестів. У нас 8 амбулаторій відповідно 1040,0 тис.грн. Гроші потрібно ще попросити в місцевому бюджеті та провести тендер.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд