Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.08.14
1477 0
Друкувати
Обране

Уряд запропонував реформу міжбюджетних відносин

Міністр фінансів Олександр Шлапак на брифінгу за результатами засідання Кабінету Міністрів повідомив про ініціативи Уряду щодо основних змін до Бюджетного кодексу України та механізмів їх реалізації.


«Порадившись на Уряді, ми вирішили, що уже сьогодні можна розпочати вкрай необхідну в регіонах реформу міжбюджетних відносин, не чекаючи конституційних змін, і почати формувати бюджет, можливо, уже 2015 року, якщо нас підтримає Парламент, на новій базі», - сказав Олександр Шлапак, додавши, що запропоновані зміни базуються на досвіді Польщі та Німеччини.
 
Він назвав шість основних напрямків реформи міжбюджетних відносин. 
 
1. Забезпечення бюджетної автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів.
 
«За умови прийняття наших пропозицій, місцеві бюджети можуть почати формувати самостійно свої бюджети, не чекаючи, як це сьогодні робиться, показників центрального бюджету», - наголосив Олександр Шлапак, додавши, що маючи достатньо стабільну доходну базу місцевих бюджетів, а також прогнозні показники дотації та субвенції, які будуть надаватися з держбюджету, регіони зможуть починати формувати місцеві бюджети. 
 
Єдиною вимогою, за словами Міністра, буде – формування місцевих бюджетів до 25 грудня поточного року.
 
«У випадку, якщо при прийнятті бюджету будуть суттєво змінені базові показники, які подаються Міністерством фінансів і Урядом, - місцеві бюджети проведуть корекцію своїх бюджетів», - уточнив Міністр.
 
Крім того, за його словами, Уряд пропонує бюджетним установам право вибору щодо фінансового обслуговування: у Казначействі чи комерційному банку.
 
Також, як повідомив Олександр Шлапак, Уряд спрощує процедури надання місцевих гарантій – пропонується принцип мовчазної згоди.
 
 2. Стимулювання громад до об’єднання та формування спроможних територіальних громад.
 
За словами Міністра, новими змінами пропонується перехід до дворівневої системи міжбюджетних відносин: «Перший рівень – це області, другий – міста обласного значення, райони, об’єднані громади». При цьому він додав, що територіальні громади, які приймуть рішення про об’єднання до 15 жовтня, зможуть отримати право обслуговування з центрального бюджету з 1 січня 2015 року.
 
3. Закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел доходів та розширення дохідної бази місцевих бюджетів.
 
Олександр Шлапак наголосив, що «головним податком, який продовжуватиме залишатися базовим для місцевих бюджетів – це податок на доходи фізичних осіб». 
 
«Однак ми дамо можливість місцевим бюджетам використовувати ще ряд важливих ресурсів, які суттєво збільшать доходну частину бюджетів на місцях. Це 10% податку на прибуток, що дасть додатково більше 4 млрд. грн. Це плата за надання адміністративних послуг, це 100% державного мита. Що стосується екологічного податку, то сьогодні 35% від його сплати залишається на місцях, а 65% - на центральному рівні. Сьогодні ми пропонуємо 80% від збору екологічного податку, враховуючи його чіткий регіональний відтінок, залишати на місцях», - повідомив Міністр.
 
За його словами, місцева громада також отримає право самостійно встановлювати розмір зборів підакцизних товарів: «Ми тільки встановимо у державному бюджеті планку, вище якої місцеві бюджети не зможуть це зробити».
 
Олександр Шлапак зазначив, що громади на місцевому рівні отримають право встановлювати і забезпечувати збір податків на нерухомість, нерухоме майно: «Все це разом дозволить збільшити дохідну частину бюджетів майже на 16 млрд. грн.».
 
«Таким чином, окрім податку на доходи фізичних осіб та податку на нерухомість, ми передаємо достатньо велику низку податків до місцевих бюджетів. Вважаємо, що це суттєво збільшить їхню фінансову спроможність», - наголосив  Олександр Шлапак.
 
4. Децентралізація видаткових повноважень та чіткий розподіл компетенції сформований за принципом субсидіарності.
 
За словами Міністра, окрім уже делегованих на сьогодні місцевим громадам повноважень, Уряд пропонує ще майже 900 об’єктів передати на місця. Зокрема,  мова йде про заклади вищої освіти І-ІІ рівня акредитації, цілий ряд закладів, пов’язаних з медициною, спеціалізованими школами, фізкультурою і спортом та ін.
 
5. Запровадження нових видів трансфертів та посилення відповідальності профільних міністерств за реалізацію державної політики у відповідних галузях.
 
Олександр Шлапак повідомив, що змінами передбачено лише одну базову дотацію, яка надаватиметься бюджетам обласного рівня, містам обласного значення, районам, об’єднаним громадам. Крім того, запроваджується освітня та медична субвенції, субвенція на забезпечення медичних заходів окремих державних програм, субвенція на підготовку робітничих кадрів, реверсна дотація з місцевих бюджетів державному бюджету. «За рахунок цих субвенцій, тобто це кошти, які належать місцевим бюджетам, вони будуть розраховуватися у профільних міністерствах і відомствах, а не у Міністерстві фінансів, як це робиться на сьогодні», - зауважив Міністр, додавши, що новими бюджетними змінами запроваджено принцип невилучення коштів, коли невикористані кошти з субвенції залишаються на наступний рік на розвиток і підтримку певної сфери.
 
6. Визначення нового механізму бюджетного регулювання та вирівнювання.
 
За словами Олександра Шлапака, що «стосується системи вирівнювання, то всі суб’єкти будуть розбиті на три групи». 
 
«Категорія 1 – це ті, у кого на сьогодні індекс спроможності, тобто обсяг надходжень на одного жителя, у середньому по Україні більше одиниці. Це в основному крупні міста, крупні суб’єкти – 6 обласних бюджетів, 70 міст обласного значення, 26 районних бюджетів. Таким чином, буде проведена реверсна дотація, тобто вилучення зайвих коштів,які є у цих бюджетах, але лише 50%, а не 100%, як було раніше. Для категорії з коефіцієнтом від 0,9 до 1,1 – нічого не змінюється. Для них базова дотація буде дорівнювати дотації вирівнювання, як це є на сьогодні. Для третьої категорії – це 3 обласні бюджети 39 міст обласного значення і 25 районних бюджетів – цим бюджетам ми додамо ресурсу в обсязі 80%», - повідомив Міністр.
 
Підсумовуючи новації, Олександр Шлапак наголосив: «Ми свідомі того, що це – лише перший крок у міжбюджетних відносинах, але для нас важливо, що він міняє філософію практично у всіх напрямках: і з точки зору самодостатності місцевого бюджету, і відносин місцевого бюджету з профільними міністерствами, і можливості формування бюджетів незалежно від центрального, і багато інших питань».
 
Він повідомив, що у вересні підготовлений документ змін буде направлений до Верховної Ради, після чого протягом місяця-двох буде доопрацьовуватися усіма зацікавленими структурами. «Ми дуже уважно вивчимо пропозиції, які будуть надаватися ними, і тоді будемо пропонувати Парламенту доопрацьований документ для остаточного прийняття», - додав Олександр Шлапак.
 
Докладна інформація завантажується в форматі PDF
 
За матеріалами ДЕПАРТАМЕНТУ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн