Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.07.23
1428 0
Друкувати
Обране

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу щодо передбачуваності бюджетної політики та посилення боргової стійкості

27 липня 2023 року Верховна Рада прийняла проект змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення передбачуваності бюджетної політики та посилення боргової стійкості (реєстр. № 9346-1 від 15.06.2023).

Даним законом виконано зобов’язання Уряду за чотирма структурними маяками Меморандуму про економічну та фінансову політику від 19.06.2023 року.

Законопроектом внесено низку змін для посилення ролі Мінфіну, як органу відповідального за збалансованість і обґрунтованість показників бюджету при внесенні змін до закону про Державний бюджет України.

Окрім того, відновлено з 1 січня 2024 року дію норм Кодексу  щодо розроблення Стратегії управління державним боргом на середньостроковий період та складання Бюджетної декларації як документа середньострокового бюджетного планування, а також встановлено у 2023 році вимоги щодо граничного обсягу надання державних гарантій.

Важливо зазначити, що передбачуваність бюджетної політики та посилення боргової стійкості є одними з ключових умов чотирирічної програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) для України від МВФ.

Виконання взятих Урядом зобов’язань у частині змін до Бюджетного кодексу України сприятиме успішній реалізації програми розширеного фінансування (EFF) для України, що в загальному розмірі складає 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ) та розрахована на чотири роки.

Програма EFF спрямована на підтримку фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також на підтримку поточного поступового економічного відновлення

Джерело:
Верховна рада України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі