Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.07.18
5674 0
Друкувати
Обране

Як медзаклади витрачатимуть кошти, отримані від НСЗУ: розповідають керівники

У липні перші 160 медичних закладів первинної допомоги отримали від Національної служби здоров’я України 254 млн грн за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Більшість закладів отримали більше коштів порівняно зі старою моделлю фінансування. Як заклади планують використовувати нові фінансові надходження – розпитали керівників центрів первинної медичної допомоги.


 

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ № 2 ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

 • Директорка Світлана Левченко
 • За субвенцією – 2,502 млн грн
 • За договором з НСЗУ – 3,398 млн грн
 • Підписано понад 42 тис декларацій
 • Обслуговують 114 701 людей

Директор ставить за мету простимулювати лікарів за допомогою додаткових коштів, які заклад отримав за новою моделлю фінансування.

«У Центрі є два сімейних лікаря, яким до рекомендованої кількості пацієнтів залишилося набрати 30-40 людей. Як тільки це станеться, вони отримають премію у розмірі 100% від посадового окладу лікаря. Решта отримають премії залежно від кількості підписаних декларацій – 50%, 70% тощо. Для тих, хто підписав мало декларацій з пацієнтами, можливо, варто встановити певний поріг. Наприклад, якщо сімейний лікар підписав менше 900 декларацій – премії не отримає. А може, встановимо цю межу на позначці 500 декларацій, ми ще в процесі обговорення. Також медсестри отримають премії залежно від кількості підписаних декларацій у лікарів, з якими вони працюють. У новому колективному договорі будемо продумувати, як стимулювати працівників», — ділиться роздумами Світлана Левченко.

Також директор з економістами рахують, скільки коштує зробити на базі їхнього закладу аналіз крові на холестерин, глюкозу крові, аналіз сечі. Порівнюватимуть із вартістю виконання цих же досліджень в лабораторії. Також збирають статистику, скільки аналізів на місяць, на рік потрібно. На підставі цього приймуть рішення, що вигідніше – робити у себе, чи закупити таку послугу.

«Зараз я дуже активно працюю з сімейними лікарями. Щотижня збираю лікарів: навчаю комунікації, вчу усвідомлювати, що вміння спілкуватися з пацієнтами одна з важливих навичок, якими повинні володіти медичні працівники. Індивідуально спілкуюся з лікарями, які підписали мало декларацій. Я пропрацювала 20 років на дільниці — ділюся власним досвідом комунікації з хворими. До сімейного лікаря  мають звертатися пацієнти не лише з приводу захворювань, але найголовніше з метою їх профілактики, навчання здоровому способу життя, просто за порадою та для оформлення медичної документації (довідки, акти обстеження, санаторно-курортні карти та інше).

Наші лікарі-лідери не мають академічних ступенів, але вони вміють комунікувати з пацієнтами та саме завдяки цьому багато пацієнтів підписали з ними декларації — ділиться досвідом директорка.

 

ЦЕНТР ПМСД №3 М.ВІННИЦІ

 • Головна лікарка Тетяна Малик
 • За субвенцією – 2,190 млн грн
 • За договором з НЗСУ – 3,45 млн грн
 • Підписано 50% декларацій
 • Обслуговують 93 122 людей

«Основні витрати отриманих грошей – це заохочення сімейних лікарів і медичних сестер, які підписали найбільше декларацій. У нас є ті, які підписали 1800 декларацій, і в них до кінця місяця заробітна плата буде 15 тис грн чистими  на руки», - розповідає Тетяна Малик.

У планах – придбати медикаменти та витратні матеріали. Втім, заклад оснащений фізіотерапевтичним, рентгенологічним, УЗД – кабінетом. Працює денний стаціонар та кабінет невідкладної допомоги. Також Центр має власну лабораторію, отже , може на місці виконувати аналізи, які входять у тариф і гарантовано оплачуються Нацслужбою здоров’я.

 

ЦЕНТР ПМСД ЧЕРВОНОГРАДА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

 • Директорка Анна Ярмола
 • За субвенцією – 1,8 млн грн
 • За договором з НСЗУ – 2,97 млн грн
 • Підписано 61% декларацій
 • Обслуговують 80 714 людей

У ЦПМСД вже мають фінансовий план, за яким працюватимуть.

«На першому місці – мотивація лікарів, заробітна плата. Точно не будуть мати менше, ніж до цього. За основу взяли прив’язку до категорій — це підтягує за собою вислугу років. Розробили табличку, як в залежності від кількості підписаних декларацій лікарі будуть отримувати преміювання.

Плануємо також розвинути інфраструктуру, покращити умови праці лікарів і сервісні умови для пацієнтів. У нас умови в очікувальнях уже зроблені хороші, але ми хочемо для дітей поставити куточки, щоб вони могли малювати, побудувати дитячий майданчик біля Центру, обладнати кімнату для переодягання і годування малюків. Це елементарні речі, але вони тягнуть за собою величезні кошти. Що залишиться – відкладемо на розвиток», — розповідає Анна Ярмола.

Готуватися до кампанії з вибору лікаря почали з грудня. Інформували пацієнтів, що з квітня буде офіційний старт, а до того мають попередньо обрати лікарів.

«Ми проаналізували, які пацієнти найменше йдуть до нас підписувати декларації, і з’ясували, що це категорія 65+. Ми припустили, що це через те, що ці люди часто не мають доступу до інтернету, не завжди дивляться телебачення. Зараз на звороті квитанцій про оплату комунальних послуг розмістили заклик обирати лікаря і інформацію, як це зробити. Це дало результат – ці люди стали до нас частіше приходити», — ділиться лайфхаками директорка.

 

КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ, ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

 • Головна лікарка Наталія Ліхтенштейн
 • За субвенцією – 375,5 тис грн
 • За договорм з НСЗУ – 630 тис грн
 • Підписано 53% декларацій
 • Обслуговують 17 863 людей

Суми, яку заклад отримував за субвенцією, на зарплатню не вистачало, додавала місцева влада. Тих коштів, що отримали за новою моделлю, — досить.

«По-новому платити лікарям будемо з жовтня. У серпні змінимо колективний договір, зарплати будуть залежати від підписаних декларацій, виконання всіх вимог НСЗУ. Ми маємо пункт, де у вихідні і свята чергує лікар, медсестра і водій», — розказує Наталія Ліхтенштейн.

Щоб збільшити зарплати, у закладі планують провести оптимізацію. Уже кілька вакансій скоротили, дві амбулаторії планують об’єднати, два ФАПи закриють — такк пропозицію винесла головна лікарка до районної ради, оскільки вони вже два роки стоять "законсервовані". ФАПи — проблемне місце Центру, адже їх в структурі 22. З такою кількістю ЦПМСД не зможе розвиватися, тож головна лікарка написала листи в місцеві адміністрації з проханням, щоб вони оплачували комунальні послуги і персонал ФАПів з місцевих бюджетів. Лікарі Центру виїжджають на виклики, заклад оплачує пальне, водіїв і ремонт машин.

МОЗ

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн