Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.10.23
32 0
Друкувати
Обране

Залишок субвенції: чи можна використати наступного року?

Засади отримання субвенції

Засади отримання зазначеної у запитанні субвенції визначені Порядком № 419*.

* Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, затверджений постановою КМУ від 28.04.2023 № 419.

Головним розпорядником цієї субвенції є МОН.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети.

Зазначена субвенція спрямовується виключно на реалізацію проєктів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у ЗЗСО (зокрема виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації у разі її відсутності). Це передбачено п. 3 Порядку № 419.

При цьому реалізація проєкту має здійснюватися на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.

Конкретні умови такого співфінансування прописані у п. 5 Порядку № 419. Згрупуємо їх у таблиці.

Умови співфінансування під час витрачання коштів субвенції на облаштування безпечних умов у ЗЗСО

Вид бюджету

Умови співфінансування

Бюджети міських територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1

не більш 70 % — за рахунок субвенції та не менш 30 % — за рахунок коштів місцевих бюджетів

Обласні бюджети та бюджет м. Києва

Бюджети сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1

не більш 80 % — за рахунок субвенції та не менш 20 % — за рахунок коштів місцевих бюджетів

Бюджети місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 і менше

не більш 90 % — за рахунок субвенції та не менш 10 % — за рахунок коштів місцевих бюджетів

Бюджети місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, розташованих в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів

не більш 95 % — за рахунок субвенції та не менш 5 % — за рахунок коштів місцевих бюджетів

Як й інші види субвенцій, Казначейство перераховує цю субвенцію відповідно до Порядку № 1132**.

** Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів, затверджений постановою КМУ від 15.12.2010 № 1132.

Зверніть увагу: виконання заходів за рахунок коштів цієї субвенції здійснюється за КПКВК 1262 «Виконання заходів щодо облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Чи можна використати залишки наступного року?

Залишки коштів субвенцій, надані із загального фонду держбюджету, не використані на кінець бюджетного періоду, в останній робочий день такого періоду органи Казначейства перераховують до держбюджету. Про це свідчить норма п. 14.4 Порядку № 938*.

* Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну від 23.08.2012 № 938.

А про надання зазначеної у запитанні субвенції саме із загального фонду держбюджету свідчить додаток 6 до Закону про Держбюджет 2023**.

** Закон України «Про Державний бюджет на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX.

Докладніше про можливість використання залишків різних видів субвенцій читайте у матеріалі «2022 бюджетний рік — прощавай! Про що слід пам’ятати наприкінці року?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 47.

Також зауважте: за КПКВК 9314 надається субвенція з місцевого бюджету на облаштування безпечних умов у ЗЗСО за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

При цьому залишки коштів субвенцій з одного місцевого бюджету іншому, не використані на кінець бюджетного періоду, в останній робочий день такого періоду перераховують до бюджету, з якого вони надані. Це загальне правило і воно діє, якщо інше не передбачено рішенням про місцевий бюджет, з якого надані субвенції (п. 14.4 Порядку № 938).

Зазвичай головні управління Держказначейської служби спільно з місцевими фінорганами та розпорядниками бюджетних коштів наприкінці року проводять роботу з повернення залишків субвенцій відповідно до норм чинного законодавства.

Втім, наприкінці року можуть бути певні особливості щодо цього. Тож слідкуйте за новинами законодавства та за нашими матеріалами наприкінці 2023 року.

За матеріалами сайту i.factor.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×