Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.08.23
13233 4
Друкувати
Обране

Більше ніж половина держслужбовців відзначають зменшення зарплати й понад 70% - істотне збільшення навантаження - Голова НАДС

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина заявляє, що більш як половина опитаних державних службовців відзначають зменшення заробітної плати й понад 70% - істотне збільшення навантаження протягом року.

"Наразі триває опитування НАДС щодо умов роботи держслужбовців під час воєнного стану. За тиждень відповіли 40 тис. держслужбовців. 93% респондентів з цього числа зазначили, що працюють у штатному режимі на робочих місцях. Торік цей показник становив 68%. Тобто у 2022 році дистанційно працювали 32% держслужбовців, а сьогодні – 6,3%. Із початком повномасштабної війни людей переводили на простій. Але, якщо тоді ця цифра становила 9%, то сьогодні - 1%. Ці цифри дещо зміняться до завершення опитування, але динаміка зрозуміла", - сказала Наталія Алюшина в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Очільниця відомства зазначила, що також аналізувалися причини звільнення людей із держслужби, зокрема, понад 70% опитаних відзначили суттєве збільшення навантаження протягом року.

"Одна з причин – мобілізація 3946 державних службовців до ЗСУ. Їхній функціонал виконують ті, хто лишився. Більше того, 35% опитаних залучалися до роботи у вихідні дні, 8% – у нічний час. При цьому 19% зазначили, що компенсації за таку роботу в їхніх державних органах відсутні", - додала вона.

Також Алюшина розповіла, що 61% держслужбовців відповіли, що мають на роботі доступ до укриття, 22% - мають його частково, а 17% не мають узагалі.

Щодо потреб у психологічній підтримці держслужбовців, то 59% опитаних відзначили погіршення самопочуття впродовж року, майже 10% додали, що їхній психологічний стан негативно впливає на продуктивність роботи, 39% потребували психологічної допомоги, але лише 5% звернулися по неї.

"Більше половини опитаних відзначили зменшення зарплати. Тобто констатуємо, що державні службовці відчувають надмірне навантаження, критично низький рівень заробітної плати та несправедливе її нарахування, психологічний стрес... У таких умовах марно розраховувати, що люди довгий час зможуть повноцінно працювати. Відповідь на ці виклики – звільнення. Зауважу, що першими країна втрачає найбільш підготовлених і конкурентних державних службовців", - підсумувала Алюшина.

Як повідомлялося, з початку 2023 року станом на 30 червня звільнено 20 тис. 366 держслужбовців і призначено 18 тис. 519 держслужбовців. На сьогодні фактична кількість держслужбовців в Україні становить 163,6 тис. осіб.

Джерело:
НАДС
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Наталя
15.08.2023

15.08.2023Всюди звучить державна служба, але не всі працівники бюджетних установ є держслужбовцями, наприклад як бухгалтера та економісти які виконують найважчу та найголовнішу частину роботи, але чомусь в нашій країні це не цінниться і такі посади мають зарплати на рівні мінімалки.(((( а хочеться теж почуватися на достойному рівні при гідній зарплаті...
NeProzorro Наталя
16.08.2023
Прості бухгалтери і економісти-бюджетники ні вислуги не мають, ні пед.стажу, ні статусу і пенсії держ.службовця, ні інших привілеїв, а роботи не меншає
Євген NeProzorro
16.08.2023
Сам бухгалтер. Але всі забувають, що на державу працюють дуже багато інших професій які також не мають нічого вище названого. Моя думка така. Працюєш на бюджетну організацію-має бути відповідний статус від того, а не просто "бюджетники".
Марина Євген
17.08.2023
Так, якщо не у фінансовому вигляді (зарплата), то хоча б якісь пільги, привілеї, швидший вихід на пенсію, спец.стаж
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі