Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.03.16
11357 0
Друкувати
Обране

Держслужбовцям доведеться подати до 1 квітня паперову антикорупційну декларацію, а пізніше й електронну

Особи, зазначені в п. 1, пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (далі — Закон № 1700), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування (далі — антикорупційна декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Однак до початку роботи електронної системи подання й оприлюднення антикорупційних декларацій суб’єкти декларування подають антикорупційні декларації в порядку, установленому попереднім Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Тобто в паперовому вигляді. Цим же Законом установлено порядок оприлюднення зазначених декларацій.

Наразі щодо електронного декларування доходів і майна посадових осіб держави та місцевого самоврядування є законопроект № 3755, який Президент України ветував, унісши до ВРУ свої пропозиції щодо його змін.

Ними запропоновано, зокрема:

1. У 2016 році службові особи, які на день початку роботи електронної системи займають згідно зі ст. 50 Закону № 1700 відповідальне й особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, установленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

2. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого    самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 НМДГВідповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна чи іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає в разі якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

3. Упродовж 7 днів після подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

4. Державні органи, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов'язані перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють (працювали), відповідно до Закону № 1700 декларацій і повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

5. Повна перевірка декларації полягає в з'ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення та може здійснюватися в період здійснення суб'єктом декларування діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, а також протягом 3-х років після припинення такої діяльності.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі