Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.03.16
20695 3
Друкувати
Обране

Кабмін затвердив новий порядок обчислення стажу державної служби

Урядом визначено порядок обчислення стажу державної служби відповідно до нової редакції Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УПІ "Про державну службу".

Такий облік є важливим під час встановлення надбавки державному службовцю за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки. Постановою Кабінету Міністрів України передбачено механізм обчислення стажу державної служби та чітко визначені періоди зарахування до стажу державної служби.

Згаданий механізм обчислення стажу державної служби суттєво полегшить роботу служби управління персоналом кожного державного органу. Зокрема, до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах: державної служби, народного депутата України, працівників дипломатичної служби, суддів, прокурорів.

Також зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", та на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання. Окрім цього, передбачено зарахування часу професійного навчання держслужбовця з відривом від служби, перебування у відпустці по догляду за дитиною, а також період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом.

За новим законодавством до стажу державної служби буде зараховано час перебування на посадах радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем'єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів, а також на посадах патронатних служб в інших державних органах.

Стаж державної служби обчислюється у днях, місяцях і роках.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 березня 2016 р. № 229

Київ

Про затвердження Порядку 
обчислення стажу державної служби

Відповідно до частини третьої статті 46 Закону України “Про державну службу” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок обчислення стажу державної служби, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

3. Скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 559 “Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 47, ст. 1844) та пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 559 і від 20 липня 2012 р. № 680, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013  р. № 561 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 64, ст. 2322).

4. Ця постанова набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу”.

Прем’єр-міністр України                                                           А. ЯЦЕНЮК

Інд. 19

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою КабінетуМіністрів України 
від 25 березня 2016 р. № 229

ПОРЯДОК 
обчислення стажу державної служби

1. Цей Порядок визначає механізм обчислення стажу державної служби.

2. Обчислення стажу державної служби здійснює служба управління персоналом державного органу.

3. Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка, копія послужного списку, військовий квиток та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, тощо).

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж державної служби обчислюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, а також архівними установами.

4. Стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу” (далі — Закон).

До стажу державної служби зараховуються:

 •  час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону;
 •  час перебування на посаді народного депутата України;
 •  час перебування на посадах працівників дипломатичної служби;
 •  час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”;
 •  час перебування на посадах суддів;
 •  час перебування на посадах прокурорів;
 •  час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання;
 •  час професійного навчання державного службовця з відривом від служби, якщо не пізніше 75 днів після його завершення така особа повернулася на державну службу, крім випадків, установлених законом;
 •  період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом;
 •  час перебування державного службовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку;
 • час перебування на посадах радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем’єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів, а також на посадах патронатних служб в інших державних органах.

5. Стаж державної служби обчислюється у днях, місяцях і роках.

6. Стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.

7. Скарги, пов’язані з обчисленням стажу роботи державних службовців, розглядаються згідно із законодавством.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Наталія
14.04.2016
прошу пояснити, якщо я працювала на ппідприємстві спочатку не держслужбовцем а протім держслужбовцем, знову не держслужбовцем, а на даний час держслужбовцем (разос стаж 12 років) на посаді недержслужбовця 5 р ...м, держслужбовця 6 р...м., до вступу в силу нового ЗУ про ДЕржслужбу мала надбавку 20%. Зараз яка буде надбавка %?
Оксана Алєксєєва
21.04.2016
Чи зараховується до стажу державної служби час роботи журналістом в комунальній газеті? (Закон України Про державну підтримку журналістів)
РОМА
17.08.2016
Прошу пояснити чи зараховується до стажу державної служби час роботи в ОЩАДБАНКУ з 1987-1991р,коли з Ощадбанку звільнилася в липні 2016р, а за конкурсом пройшла в липні місяц 2016р на держслужбу.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі