Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.02.16
3551 1
Друкувати
Обране

Мін’юст дав старт реформі пенітенціарної системи

Міністерство юстиції запускає реформу пенітенціарної служби, яка приведе виправну систему в Україні до європейських норм. Про це сьогодні під час спільної колегії Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Однією із головних новацій реформи стане запуск служби пробації.

«Служба фокусуватиметься на тому, щоб особа пройшла окрему пробаційну програму після того, як вона залишає установу покарання. Це контроль гніву, це допомога у працевлаштуванні, це отримання додаткових навичок», - повідомила Наталія Севостьянова.

Також основним елементом реформи має стати демілітаризація системи виконання покарань.

«Наш фокус - демілітаризувати на першому етапі великий апарат, який працює не в колоніях, а займається паперами і має набагато вищу зарплату ніж ті, хто має справу із ув’язненими. Тому з 77% осіб, які мають сьогодні погони, ми плануємо зменшення до 28%. Вони стануть державними службовцями, які будуть розробляти підходи керування системою виконання покарань», - зазначила перший заступник Міністра юстиції. При цьому вона додала, процес демілітаризація дасть можливість системі взяти курс на ресоціалізацію в’язнів.

За її словами, в рамках реформи буде проведено переатестацію співробітників через центри, в яких проходила переатестацію нова поліція. При цьому завдяки скороченню персоналу буде підвищено зарплату співробітникам.

«В кожній області є управління, яке не має безпосереднього відношення до праці в колонії, в якому працює 80-90 осіб. Вони займаються лише паперовою роботою. З 24 таких управлінь ми залишаємо 5. Це дає можливість на зекономлені кошти підіймати заробітні плати», - зауважила вона.

Наталія Севостьянова також презентувала 2 пілотні проекти, реалізацію яких Мін’юст готовий розпочати найближчим часом.

«Наші колеги з Норвегії визначилися з бажанням підтримувати комплексне реформування системи в одній окремо визначеній області. 2-й елемент - це початок державного приватного партнерства. Вже зараз ми шукаємо інвестора, який побудує за межами Києва нове СІЗО на зміну Лук'янівському», - резюмувала Наталія Севостьянова.

https://minjust.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Слава
11.02.2016
Ув'язненим бути - престижно бути! Тепер, щоб працевлаштуватись, студенту не потрібно проходити співбесіди на яких, в принципі, крім 3-ох річного стажу на посаді нічого не потрібно. Тепер просто потрібно розбити вітрину в магазині. Сісти за хуліганство і бути в подальшому працевлаштованим! I love this country...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі