НАДС запроваджує на державній службі інструменти управління, орієнтованого на результат
З цією метою НАДС за підтримки проекту SURGe запроваджує на державній службі відповідні інформаційно-аналітичні інструменти RBM, зокрема, програмний продукт PROJECT UA.
Це діджиталізована методологія стратегічного планування, моніторингу та оцінки, що використовується урядами багатьох країн світу (Канада, Швеція, Швейцарія, Нідерланди, Британія, Нова Зеландія та ін.), а також міжнародними організаціями (ООН, Світовий Банк, МВФ, МО Червоного Хреста та ін.).
«На сьогодні прийняття ефективних управлінських рішень потребує застосування сучасних інформаційних технологій, що забезпечують повноту, своєчасність інформаційного відображення процесів, можливість їхнього моделювання, аналізу, прогнозування тощо. Методологія RBM вже є частиною менеджменту НАДС, зокрема, застосовуємо IT-інструмент PROJECT UA для стратегічного планування діяльності Агентства на 2023-2025 рр. Ми на собі уже відчули переваги використання принципів RBM. Це, приміром, можливість визначення конкретних та вимірюваних результатів діяльності, ефективне планування та реалізація державної політики, комплексна координація виконання стратегічних планів, моніторинг прогресу реформ, тощо. Ми готові передавати наш досвід іншим державним органам. Адже дієвими управлінськими технологіями мають володіти усі державні службовці. Переконана, що найближчим часом за методологією RBM працюватиме весь державний сектор», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.
Наразі користувачами ІТ системи PROJECT UA, окрім НАДС, є Мінінфраструктури, Офіс Уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності. Незабаром практики стратегічного планування на основі принципів управління, орієнтованого на результат (RBM), будуть запроваджені ще в 15 міністерствах та інших ЦОВВ України.
Крім того, Вища школа публічного управління уже запустила спеціальну програму підвищення кваліфікації державних службовців з питань стратегічного планування за методологією RBM «Управління, орієнтоване на результат». Наразі на базі Вищої школи таке професійне навчання пройшли більше 100 держслужбовців.