Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.08.14
1649 0
Друкувати
Обране

Нацдержслужба: про заходи голови ради щодо недопущення конфлікту інтересів

Нацдержслужба в роз'ясненні від 15.08.2014 р. торкнулося питання щодо наявності у голови районної ради безпосереднього керівника.

В листі зазначається, що у голови ради, як такий, безпосередній керівник відсутній, проте з контексту запитання, викладеного у листі, ймовірно йдеться про вжиття заходів щодо недопущення конфлікту інтересів.

Так, у абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що конфлікт інтересів — це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Відповідно до ст. 14 Закону, зокрема посадові особи місцевого самоврядування, зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Оскільки голова районної ради є посадовою особою місцевого самоврядування, на нього поширюються вимоги ст. 121 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Тобто у разі виникнення конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради зобов'язаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів (наприклад, не брати безпосередню участь під час прийняття відповідних рішень, пов'язаних з його особистими майновими, немайновими інтересами чи інтересами близьких йому осіб).

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі