Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.03.25
5985 3
Друкувати
Обране

Нові правила оплати праці держслужбовців: очікується прийняття закону у 2025 році

Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила про розгляд важливих законопроєктів, які мають бути ухвалені у 2025 році в межах програми фінансової підтримки Ukraine Facility від ЄС (2024-2027 роки). Серед них – законопроєкт №8222, який встановлює нові підходи до оплати праці держслужбовців.

Основні положення законопроєкту:

  • Уніфікований підхід до оплати праці через класифікацію посад.
  • Впровадження системи грейдів, що враховує рівень складності та відповідальності.
  • Чітке співвідношення між фіксованою частиною зарплати (не менше 70%) і варіативною (не більше 30%).

За словами Олени Шуляк, парламентський комітет рекомендував ухвалити законопроєкт №8222 у другому читанні та в цілому. Документ змінює підходи до регулювання оплати праці у сфері держслужби, запроваджує прозору систему класифікації посад, посилює роль посадового окладу, ліквідує необґрунтовані надбавки та впроваджує механізм оптимізації чисельності працівників державних органів.

Редакція до другого читання передбачає зміни до статті 50 Закону України "Про державну службу", яка регулює оплату праці державних службовців. Заробітна плата враховуватиме кваліфікацію та досвід, важливість і складність посадових обов’язків, ступінь відповідальності, а також ефективність виконання роботи.

Структура заробітної плати держслужбовця включатиме:

  • Сталу частину – посадовий оклад, надбавку за вислугу років та ранг державного службовця.
  • Варіативну частину – премії за результатами щорічного оцінювання, місячні або квартальні премії.

Фіксована частина заробітної плати стане основною винагородою за виконання обов’язків. Варіативна частина залежатиме від особистого внеску працівника, якості та своєчасності виконання завдань, ініціативності та додаткового навантаження. Крім того, держслужбовці матимуть право на гарантійні та компенсаційні виплати згідно із законодавством.

Джерело:
facebook.com/ShuliakOlena/
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
???
11.03.2025
😜
Ірина
11.03.2025
Чому другий рік, як запроваджена система класифікації посад, не пересмотрені оклади головних бухгалтерів і спеціалістів, які мають право другого підпису і несуть відповідальність за всю фінансову діяльність державного органу? І як можна було в одному державному органі, який здійснює одну діяльність, так принизити сім'ї найменшими окладами фінансових відділів, програмістів, кадрових питань? Чи їх обов'язки менш важливі, ніж, наприклад, обов'язки сім'ї 9? Так для прикладу державний орган у сфері соціального захисту, спеціалісти сім'ї 9 здійснюють призначення різних видів допомог, а всю виплату цих саме ж допомог проводять спеціалісти фінансових відділів, програмісти займаються обслуговуванням програмних продуктів, за допомогою яких проводиться саме призначення саме цих допомог. Кадровіки теж загружені всілякими контролями, звітами. Але оклади чомусь вириішили цими сім'ям встановити найменші. І чомусь Пенсійному фонду та прокуратурі передивились оклади в бік збільшення, а той же соцзахист з найменшими окладами.
Оksana111 Ірина
11.03.2025
Повністю Вас підтримую. Спеціалісти фінансових та бухгалтерських відділів проводять виплати на мільйони та головні бухгалтера несуть відповідальність за використання коштів, а оклад головного бухгалтера менше ніж в заступника начальника відділу та в окладах головних спеціалістів різниця майже в 1,5 тис. грн. Зараз триває збір підписів до петіції "Щодо приведення у відповідність схеми посадових окладів на посадах державної служби" у якій просять переглянути та нівелювати відмінності посадових окладів сімей посад 1-4,6,8,10-11,13,14,16,18,20-24,26-27 (за грейдами) у порівнянні із посадовими окладами сімей 5,7,9,12,15,17,19,25 (за грейдами) у 2025 році.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×