Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
12367 24
Друкувати
Обране

НRMIS: держслужбовців найматимуть за аналогією ProZorro

Уряд схвалив пілотний проект електронної системи управління державної служби.


Реформа державного управління проводиться в Україні вже кілька років. За цей час було зроблено ряд кроків для формування нового іміджу державної служби та максимальної ефективності її роботи. Днями Кабінет міністрів підтримав ще один проект у концепції реформи, а саме з впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами (Human Resource Management Information System, HRMIS). Система покликана підвищити результативність роботи чиновників та зробити відкритими для громади суспільно важливі дані.

НRMIS — це електронна система обліку та управління персоналом. Подібні системи вже використовують великі приватні компанії як в Україні, так і в розвинутих країнах світу, зокрема в Японії. У систему вносять усі дані про державних службовців, обсяг їх повноважень та обов’язків, досвід роботи, проходження підвищення кваліфікації, заробітну плату тощо. Таким чином, інформація про усіх державних службовців концентруватиметься в одному електронному ресурсі.

Наразі статус державного службовця мають більш ніж 240 тисяч людей. Для ефективного керування такою кількістю кадрів просто необхідно застосовувати сучасні інструменти, зокрема електронні.

Засновник ProZorro, експерт з реформування держслужби, менеджер проекту НRMIS Олександр Стародубцев пояснив: «Це тільки інструмент для:

  1. Свідомого прийняття управлінських рішень для кращого використання людського капіталу в держслужбі;
  2. Перезавантаження відносин влади і суспільства через предметну дискусію.

Не «всіх звільнити/розстріляти/ привезти з Марсу хороших», а «оцей конкретний підрозділ, що виконує оці функції в кількості N людей, які отримують Х зарплати, нам не потрібний», або «отут люди сильно перевантажені, треба залучити більше спеціалістів». З’явиться такий інструмент — почнеться широке конструктивне суспільне обговорення. Наше завдання (HRMIS) — цю розмову почати».

Через півроку планується запустити пілотний проект у секретаріаті уряду і деяких міністерствах, а також буде відкрито публічний портал. А на 2020 рік заявлена повноцінна робота HRMIS в усіх міністерствах та інших органах державної влади.

sud.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (24)
Сергей
05.04.2019
укатали прозорро, укатают и HRMIS

Лада))
05.04.2019
АААААААААААААААА!!!!!! Дайте гідну зарплату і буде імідж!!!
Ikar Лада))
09.04.2019
а можна по темі?
Петро мальдівський
05.04.2019
Це не реформа держслужби, це тотальний розвал системи держслужби який почався ще в 2013-2014 х роках. Ганьба такій владі, при якій державний службовець отримує зарплату на рівні прибиральниці.
777
05.04.2019
а что такого особенного делает гос служащий ? !!!
у обычного бухгалтера ответственность не меньше. и коррупцию могут пришить и в тюрьму посадить . постоянные проверки и штрафы за нарушения высосанные из пальца .
Ян 777
08.04.2019
бухгалтеру не госслужащему коррупцию припишут или крим. ответственность, если он очень сильно постарается. Госслужащего гораздо проще загнать под статью, тому не груби, туда не ходи, политические мысли держи при себе, с клиентами только на украинском, и только попробуй чтоб родственники работали там же. У нас сотрудници шоколадку боятся от благодарных людей взять и громоко высказыватся по политическим темам. Я уже не говорю за подачу деклараций и постоянные письменные ознакомления со статьями ЗУ "Про коррупцию"
Josh_UA Ян
08.04.2019
с клиентами только на украинском
__
ну це вже в ніякі ворота не лізе. як так з людьми можна знущатись?
Ян Josh_UA
08.04.2019
полегчало?
Олена Ян
09.04.2019
Я ушла с госслужбы и перекрестилась.
Сдавать сейчас экзамены, заполнять электронную декларацию, оформлять языковые сертификаты и после этого сидеть на работе до "несхочу", выполняя дебильные задания.
Нееет, я этим уже около 20 лет поигралась и достаточно. Больше не хочу.
Госслужба была госслужбой в 90-х - в начале 2000х годов, когда были профессионалы, а сейчас их, к сожалению, осталось очень мало. Нормальные спецы слюстрированы или ушли по-своему и не по своему желанию.
777 Ян
09.04.2019
так переходите на бухгалтера с ответственностью как у министра , а зарплатой и отпуском как у уборщицы (меньше чем у уборщицы ) , куча дебильных заданий , контролей , отчётов , проверок , штрафов и т.д. похлеще чем на вашей госслужбе !
Ян 777
10.04.2019
а по Вашему, кем я работаю? Вся работа бухгалтера с проверками, отчётами и т.п., только на госслужбе
777 Ян
11.04.2019
переводитесь на обычного бухгалтера . без выслуги , без ранга , без спецстажа , с минимальным отпуском , минимальной зарплатой . классно же . сможете разговаривать на русском , всем хамить , брать взятки и декларацию раз в год не подавать.
Ikar
05.04.2019
нам "темним" мабуть не зрозуміти що це таке … але я за новації =)
Ikar Ikar
09.04.2019
Так розумію це щось на зразок електронних особових справ...і держава як роботодавець буде мати змогу побачити всіх свої працівників, шо дасть змогу оперативніше приймати певні рішення. Нічого поганого в цьому не бачу
Олександр
08.04.2019
Керівник НАДС Ващенко або свідомо не хоче знімати рожеві окуляри, або його дуре його оточення. На всих заходах та засіданнях уряду говоре тільки: ми реформували, ми запроваджуємо, ми оптимізували... Та проаналізуйте хоч раз той новий закон про державну службу, який вже скільки раз згвалтований, що вся реформа пішла коту під хвіст
Оксана
08.04.2019
І як тільки ми працювали без цього раніше. Нарешті всі проблеми зникнуть.
Було б смішно, якби не було так сумно...
Ігор
09.04.2019
Буде так само як з тестами на знання законодавства - хто потрібно їх "здасть" без проблем, а тих, хто все-таки чесно пройде їх, того зарублять на співбесіді
еге ж
09.04.2019
У систему вносять усі
дані про державних службовців, обсяг їх повноважень та обов’язків,
досвід роботи, проходження підвищення кваліфікації, заробітну плату
тощо.
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/derzhavna-sluzhba/nrmis-derzhsluzhbovtsiv-naymatimut-za-analogiyeyu-prozorro/
люда еге ж
10.04.2019
а хто буде вносити ці дані? кадровик?
еге ж
09.04.2019
всі дані про держслужбовця---а у нас такий гарний захист даних, що наразі шахраї телефонують вибірково, а тоді будуть всим....
Віка ⇒ еге ж еге ж
09.04.2019
це точно, а як же захист персональних даних???
Петро мальдівський Віка ⇒ еге ж
09.04.2019
Про який захист можна говорити якщо у відкритому доступі в інтернеті розміщені списки громадян україни в яких зазначено ПІБ, номер телефону, адресу проживання. Всі данні для зловмисників є, варто тільки захотіти їх знайти. А від аншої дуже зайнятої кіберполіції реакціїї нуль цілих нуль десятих. Звертався закрити доступ до одного з таких сайтів, звернення перекинули на районний відділок поліції, про що тут ще можна говорити.
Ikar еге ж
10.04.2019
Вам вже відомо яким там захист буде?
ще не реалізували а Ви вже говорите про злив даних...
Соня Ikar
11.04.2019
Тут починає діяти принцип аналогії - ми вже бачили як в "добре" захищеному реєстрі майнових прав "невстановлені зловмисники" міняли власників нерухомості і не далі як в минулому році. То чим краще має бути захист в цьому? От люди і передбачають найгірше...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд