Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
13011 3
Друкувати
Обране

Прийнято Закон про е-декларування доходів посадовців

Система електронного декларування доходів посадовців повинна запрацювати вже в 2016 р. Особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, матимуть 60 днів для того, щоб подати декларації за минулий рік.


Такі зміни передбачені оновленою редакцією Закону (проект №3755)"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році", яку сьогодні прийняла Верховна Рада України. 278 нардепів проголосували за.

Слід зауважити, що до числа осіб, які повинні будуть прозвітувати в 60-денний термін після початку роботи системи належать також судді, прокурори та слідчі. Повний перелік передбачено ст. 50 Закону про запобігання корупції.

Закон також передбачає наступне:

  • -встановити адміністративну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (штраф від 1 тис. до 2 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
  •  визначити в КК, що за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації передбачено покарання у вигляді штрафу від 2 500 до 3 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зауважимо, у депутатів була низка зауважень до тексту проекту, зокрема, це стосується запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності за недостовірні дані в декларації. Відзначалось, що попри суму, яка повинна розмежовувати відповідальність, це дасть можливість для маніпуляцій.

Закон і Бізнес

Читайте також:

Держслужбовцям доведеться подати до 1 квітня паперову антикорупційну декларацію, а пізніше й електронну

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(3)
Ан
15.03.2016
Кто должен будет подавать електронную декларацию? мне не до конца непонятно
Все субьекты, которые указаны в ст. 3 Закона или только те, кто в ст. 50?
LEXXX Ан
15.03.2016
У цьому році (якщо запрацює Система), то лише ті, що у ст.50. Але і тут є але. Зверніть увагу, що у з 1 травня зміниться перелік посад, що входять у поняття "службові особи, які займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище".

До 30 квітня 2016 року (без врахування ВІПів) це:
- особи віднесені... до першої - третьої категорій посад держслужбовців
та
- керівники, заступники керівників державних органів, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів

А з 1 травня 2016 року це лише керівники, заступники керівників державних органів, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів.

А у 2017 році всі особи, що зазначені у ст.3.
mamochka
17.03.2016
а кого стосується ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" № 3206-VI?.........в нас по ньому подають декларацію
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд