Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.03.16
11782 0
Друкувати
Обране

Уряд ухвалив перший пакет рішень, необхідних для впровадження закону "Про державну службу"

Кабінет Міністрів України на засіданні в п'ятницю, 25 березня, затвердив перший пакет нормативно-правових актів, необхідних для впровадження з 1 травня нової редакції Закону України «Про державну службу».

Як нагадав на засіданні Уряду Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, реформа держслужби - одне з ключових завдань, яке визначено програмою діяльності Кабінету Міністрів України.

«Ми повинні створити професійну державну службу, службу яка б була зорієнтована на потреби громадян, була б максимально поза політикою і будувалася за європейськими стандартами. Саме тому Урядом було розроблено і внесено до Парламенту новий законопроект «Про державну службу», який було схвалено наприкінці минулого року, підписано Президентом і зараз ми знаходимось на етапі підготовки до його імплементації», - сказав він.

За словами Костянтина Ващенка, до 1 травня цього року необхідно прийняти 33 нормативних акти, зокрема три закони і низку постанов Кабінету Міністрів, які дозволять підготуватися до належного впровадження Закону.

Голова Нацагентства з питань державної служби повідомив, що наразі проводиться роз'яснювальна робота і навчання держслужбовців, зокрема формуються нові служби персоналу в органах державної влади, які повинні стати одним з ключових елементів системи управління державної служби.

«Паралельно Уряд працює спільно з Парламентом над прийняттям у другому читанні закону про службу в органах місцевого самоврядування, який спільно з законом про державну службу повинен сформувати єдину систему публічної служби в Україні, а з іншого боку дати можливість кадрової спроможності реформи децентралізації. Тому що мало передати повноваження, функції, і навіть гроші на місця, треба зробити таким чином, щоб місцеві чиновники мали відповідні знання, навички, вміння і компетенцію для того, щоб ці функції обслужити", - зазначив він, висловивши сподівання, що Парламент ухвалить відповідний закон в цілому протягом місяця.

Після представлення відповідних актів, Уряд схвалив перший пакет рішень, які необхідно ухвалити для впровадження закону про «Про державну службу». Середних, зокрема, три проекти законів. Це Закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям закону України про державну службу». Ним вносяться зміни до 23 діючих законів в тому числі до закону «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет Міністрів України», «Про місцеві державні адміністрації». Аналогічно вносяться зміни до Податкового та Митного кодексів.

Крім того, на засіданні Уряду прийнято ряд постанов, якими затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби, Порядок обчислення стажу державної служби та Порядок відкликання державного службовця із щорічної відпустки.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі