В Мін'юсті поділились деталями ліквідації пенітенціарної служби

В Україні буде ліквідовано Державну пенітенціарну службу та її управління на місцях. Натомість у Міністерстві юстиції почнуть роботу 3 нові департаменти – департамент пробації, режимний департамент, а також департамент ресурсного забезпечення.


В рамках реформи також буде створено відділ інспекції установ, який зсередини проводитиме анонімний моніторинг з метою отримання об’єктивної інформацію про можливі порушення прав людини. Замість регіональних управлінь буде створено 5 міжрегіональних управлінь, що дасть можливість оптимізувати структуру і спрямувати кошти на підвищення зарплат.

Як пояснили "ЗіБ" у Мін'юсті, все ці заходи відбудуться в рамках реформи системи виконання покарань, концепцію якої тавідповідний пакет постанов сьогодні підтримав Кабмін. Реформа передбачає відмову від радянських кримінально-виконавчих інспекцій і побудову на їх місці пробаційних центрів на рівні районів. Також буде проведена демілітаризація пенітенціарної системи.

В рамках реформи збираються змістити акцент на психологічну роботу із засудженим через систему пробації. За півроку до того, як особа покидатиме установу, з нею почнуть працювати співробітники, які зможуть підготувати людину до повернення в суспільство.

Запроваджені новації також передбачають оновлення через конкурси кадрового складу. За розрахунками до системи має влитися не менше 20% нових людей.

Окрім того, буде підготовлено нове законодавство у даній сфері з урахуванням найкращих світових зразків та низки європейських нормативно-правових актів.

Також в Мін'юсті збираються перевести усі закупівлі в підприємствах, що працюють в системі виконання покарань, на систему ProZorro та створити єдиний виробничий холдинг, який зможе об’єднати ці підприємства. Керівника такого холдингу буде обрано на незалежній номінаційній комісії.

Що ж стосується самих приміщень, то Мін'юст пропонує схему державно-приватного партнерства, коли інвестор побудує нові заклади утримання ув’язнених в обмін на отримання ділянки, де була стара установа. Пілотним проектом у цьому напрямку було визначене Лук’янівське СІЗО в Києві.

Другим пілотним проектом, який Мін’юст реалізовуватиме разом з партнерами з Норвегії, стане запуск системи пробації по всій Україні.

Закон і Бізнес

 

 Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
19.05.2016
Кожна держустанова (юридична особа) регулярно проходить процедуру так званої "ліквідації" -- після переобліку держустанова змінює код ЄДРПОУ. При цьому всі укладені договори , в тому числі і трудові, з "ліквідованою" держустановою стають не дійсними.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Думаю, що "ліквідація" держустанов є не чим іншим, як законодавчо закріпленим шахрайством: ви можете уявити ситуацію, щоб людина, яка уклала багато угод з іншими людьми і організаціями , раптом за своїм бажанням змінила свій паспорт, і тільки завдяки цьому відразу позбулася усіх своїх боргів і обов"язків по укладеним угодам? Звісно, такого бути не може. Але усі держустанови саме у такий шахрайський спосіб звільняються від своїх боргів і обов"язків по укладеним договорам і угодам.
Коля
23.05.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі