Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.02.16
15652 5
Друкувати
Обране

Як проводитимуть конкурс на держслужбу?

Конкурс на зайняття вакантної посади державної служби проводиться відкритим шляхом у 9 етапів. Рішення конкурсної комісії можна оскаржити протягом 10 днів з дня отримання письмового повідомлення про результати.

Це передбачено проектом постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби".

Рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» приймає суб’єкт призначення. Якщо суб’єктом призначення протягом місяця з дня відкриття відповідної вакансії не оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А», Нацдержслужба ініціює перед суб’єктом призначення проведення такого конкурсу.

Рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» та «В» приймає керівник державної служби в державному органі відповідно до Закону України «Про державну службу» .

Конкурс проводиться поетапно:

1) прийняття рішення про проведення конкурсу;

2) оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;

3) приймання документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;

4) попередній розгляд поданих документів на відповідність встановленим вимогам;

5) проведення тестування та оцінка його результатів;

6) вирішення (розв’язання) ситуаційних завдань та їх оцінка;

7) проведення співбесіди та оцінка її результатів;

8) проведення підрахунку результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата;

9) оприлюднення результатів конкурсу.

 До участі в конкурсі не допускається особа, яка:

  • досягла шістдесятип’ятирічного віку;
  • щодо якої застосовано заборони, встановлені Законом України «Про очищення влади»;
  • документи якої не відповідають встановленим вимогам.

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає (особисто, поштою або в електронному вигляді) до конкурсної комісії, такі документи:

1) копію паспорта громадянина України;

2) заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме довільної форми;

3) заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частинами третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки і на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копію (копії) документа (документів) про освіту;

5) посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (набирає чинності через рік з дня набрання чинності Законом);

6) заповнену особову картку встановленого зразка;

7) у разі проведення закритого конкурсу - інші документи для підтвердження відповідності умовам конкурсу;

8) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має інвалідність та потребує у зв’язку з цим розумного пристосуваня, подає заяву про забезпечення розумного пристосування.

Документи для участі в конкурсі, подані претендентами на посаду категорії «А», перевіряються на відповідність встановленим законом вимогам службою управління персоналом суб’єкта призначення та передаються до Комісії в одноденний строк з дня їх надходження. Про результати такої перевірки кандидат на посаду категорії «А» повідомляється службою управління персоналом суб’єкта призначення.  Служба діловодства державного органу, в якому проводиться конкурс (для категорії «Б» і «В») реєструє всі вхідні документи, надіслані або подані особисто особами, які бажають взяти участь у конкурсі передаються в установленому порядку до служби управління персоналом. 

Кандидати, які пройшли  відповідну перевірку, проходять тестування на знання Конституції України, законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства. У разі відсутності умов для проведення автоматизованого тестування (відсутність належної комп’ютерної техніки, відсутність Інтернет зв’язку та інших умов), тестування проводиться письмово. Повторне тестування не допускається.

Кандидати, які пройшли тестування допускаються до наступного етапу проходження конкурсу – вирішення ситуаційних завдань. Ситуаційні завдання проводяться з метою об’єктивного з’ясування спроможності кандидатів використовувати свої професійні знання та досвід при виконанні службових обов'язків. Кожен кандидат вирішує одне ситуаційне завдання. Після вирішення ситуаційного завдання кандидати запаковують бланки відповідей в конверти та надають працівнику служби управління персоналу (адміністратору), який передає їх членам конкурсної комісії для оцінювання.

Кандидати, які вирішили ситуаційні завдання допускаються до наступного етапу проходження конкурсу – співбесіди. Співбесіда проводиться з метою виявлення відповідності вимогам. Співбесіду проводить конкурсна комісія та інші залучені експерти. На співбесіді оцінюються вимоги, які не були оцінені на попередніх етапах конкурсу.

Після проходження всі вищезазначених етапів на підставі оцінювання кандидатів членами конкурсної комісії  формується рейтинговий список. Якщо два і більше кандидатів мають однаковий загальний рейтинг, переможець конкурсу у такому випадку визначається шляхом голосування членів конкурсної комісії або проводиться повторна співбесіда для визначення переможця.

Також можливе проведення повторного конкурсу, зокрема,  в разі:

1) встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати;

2) якщо жоден з учасників конкурсу непройшов конкурсний відбір;

3) виявлення за результатами спеціальної перевірки обмежень щодо вступу на державну службу переможця конкурсу та відсутності другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби.

Учасник конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір, має право також оскаржити рішення конкурсної комісії:

  • щодо конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» - до суду;
  • щодо конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорій «Б» і «В» - до Нацдержслужби, або до суду.

Скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.

Закон і Бізнес

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Дмитро
28.01.2017
Конкурс на державну службу https://www.facebook.com/TestDerz - відповіді на тестові питання
Леся
04.05.2017
Завдячуючи пробному тестуванню https://gudsweb.wordpress.com/ вчора пройшла на роботу, відповіла правильно на 40 питань із 40, конкурсна комісія сказала рекорд, такого результату не було іще ні в кого!!!!!
Дмитро Леся
25.05.2017
Безкоштовні відповіді на тести державної служби https://testderz.com
Оленка
08.06.2017
Безкоштовні пробні тести знайшла тут: https://gudsweb.org
Саша
21.07.2017
Шановні друзі, у зв'язку з блокуванням старого, представляємо Вам новий сайт https://test.gudsweb.org/ - заходьте, діліться враженнями та висловлюйте побажання у коментарях. Платних послуг більше не має - все безкоштовно!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі