Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.06.14
1486 0
Друкувати
Обране

Правительством разработан ряд нормативно-правовых актов по вопросам реформирования местного самоуправления

Уряд робить послідовні кроки для поступової децентралізації влади в Україні. Зокрема, вже розроблено низку нормативно-правових актів з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і робота у цьому напрямку триває.
Так, 23 квітня Кабінет Міністрів схвалив перший з низки законопроектів, підготовлених на реалізацію Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади - проект Закону України «Про співробітництво територіальних громад», а 17 червня документ прийнято в цілому Верховною радою України.
 
«Прийняття Закону дозволяє суттєво розширити можливості громад для розв’язання ними спільних проблем соціально-економічного розвитку (наприклад, будівництво і утримання лікарень, вирішення проблем вивезення сміття, забезпечення водопостачання та інші питання)», - наголосила директор департаменту регіональної політики Мінекономрозвитку Олена Нижник.
 
Також 11 червня Урядом було схвалено проект Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», який 13 червня зареєстрований у Верховній Раді України. Законопроект спрямований на створення законодавчих передумов для формування на добровільних засадах спроможних, самодостатніх територіальних громад з наданням їм відповідних матеріальних, фінансових ресурсів, як це передбачено Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
 
Пройшов процедуру погодження із зацікавленими органами проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», підготовлений Нацдержслужбою України. Нова редакція закону містить ряд принципових підходів, зокрема: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на групи та підгрупи; вимоги до політичної нейтральності службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; нововведення щодо оплати праці, преміювання та заохочення.
 
 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі