Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10165 10
Друкувати
Обране

Чи має право селищний голова затверджувати штатний розпис працівників

До Управління через форму «Зворотній зв’язок» на офіційному сайті звернувся представник Драбівської селищної ради з питанням: «Чи має право селищний голова затверджувати штатний розпис працівників апарату селищної ради об’єднаної територіальної громади коли структура виконавчих органів ради, загальна чисельність апарату ради та її виконавчих органів та витрати на їх утримання затверджені відповідною радою».


Роз’яснення надає інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Оксана Лисенко.

«Відповідно до п. 3 ст. 12 Господарського кодексу України сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання є виключною компетенцією сільської, селищної, міської ради. Пропозиції щодо зазначених питань вносить голова відповідної ради, а затверджуються вони на пленарних засіданнях.

Таким чином, селищний голова має право лише вносити пропозиції щодо змін та доповнень до штатного розпису апарату селищної ради об’єднаної територіальної громади, затвердження штатного розпису належить до виключної компетенції селищної ради».

ck.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (10)
Павло
25.02.2020
В пункті 5 частини першої статті 26 Закону України «Про
місцеве самоврядування в Україні» йдеться, що на пленарних засіданнях сільської,
селищної, міської ради затверджуються за пропозицією сільського, селищного,
міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності
апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання. Про затвердження штатних розписів там нічого не сказано. Частиною другою статті 38 Порядку
складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів
бюджетних установ, затвердженого постановою
Кабміну
від 28.02.2002 р. № 228
встановлено, що, зокрема, штатні розписи установ затверджуються керівником
установи, уповноваженої затверджувати такі документи, підпис якого скріплюється
гербовою печаткою, із зазначенням дати.
Павло Павло
25.02.2020
Відповідно пункту 7 частини четвертої статті 42 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»сільський, селищний голова здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету. Тобто як керівник сільської, селищної ради - сільський, селищний голова затверджує штатний розпис ради.Зразки штатного розпису і типового штатного розпису, які передбачені і затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2002 р. № 57 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету" (у редакції наказу від 26.11.2012 р. № 1220) за своєю формою містять затверджуючу частину, яка передбачає їх затвердження керівником установи.
Ольга Павло
25.02.2020
Згодна на 100 %transparent_pxl.png
Таня
25.02.2020
Оксана Лисенко, так поясніть будь ласка має право селищний голова затверджувати штатний розпис чи ні ??? Дякую.
керр Таня
25.02.2020
Не ждіть відповіді, адже авторка не з'ясувавши суть поставленого питання і НПА, якими врегульовуються такі відносини, надала не обґрунтовану відповідь. Згадана у відповіді стаття 12. Господарського кодексу визначає засоби державного регулювання господарської діяльності, а не ті умови, що навела авторка. Коли б авторка задумалась, що таке "штатний розпис" у бюджетній установі, яке його значення та призначення, то до таких висновків не дійшла... відповідь на питання у коментах з посиланням на НПА уже надано.Така відповідь від посадової особи Тер органу Держпраці показує рівень знань з питань, за якими вона здійснює державний контроль)
Светлана
26.02.2020
Давая такие разъяснения надо быть очень осторожными! Зачем наводить смуту сейчас на всех! Порядок утверждения штатных расписаний весьма подробно описан в казначейских порядках - 57 приказ Казначества
Наталія
26.02.2020
Тому сільські голови встановлюють собі величезні заробітні плати у зговорі із депутатами. У нас сільський голова назначив собі заробітну плату у розмірі 144000 гривень на місяць. Із цим потрібно кінчати. Так у нас порядку ніколи не буде, поки не буде відповідальність.
Людмила Наталія
26.02.2020
Щось гн віриться ,тут один нулик лишній посадавий оклад 7000 на місяць + ранг + стаж + надбавка около 14000 може і буде
Іван
28.02.2020
Такого тупового роз'яснення давно не зустрічав. Не кажучи про нормативно-правову базу, хочу зазначити, що в абсолютній більшості місцевих рад штатний розпис затверджується сільським, селищним, міським головою одноособово.
Дмитро
03.03.2020
Вважаю, що в цьому питанні всім слід враховувати та дотртмувптися розділів ЗУ "Про місцеве самоврядування" повноваження сільської, селищного та окремо районного голови.transparent_pxl.png
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд