Де повинні публікуватися акти органів місцевого самоврядування?

Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню і наданню на запит.


Про це йде мова в статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Але на практиці органи місцевого самоврядування часто ігнорують вимоги законодавства про необхідність опублікування власних рішень, в тому числі в друкованих виданнях.

При цьому суди в суперечках щодо оскарження нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування по ст. 171 КАС вимагають вказувати джерела оприлюднення такого акту і надавати докази вступу оспорюваного рішення в силу як передумову разом із з'ясуванням факту порушеного особистого права для відкриття провадження у справі або залишення заяви без руху. І нерідко суди уникають розгляду справи по суті через неможливість доведення факту вступу в силу такого акта, який не опублікований по належній процедурі.

Для впровадження належної процедури доведення нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування до відома населення законопроектом № 4142 пропонується встановити, де саме потрібно обов'язково публікувати такі акти:

  • В офіційних виданнях - відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо,
  • В друкованих засобах масової інформації,
  • На офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування.

Комітет ВР з питань місцевого самоврядування рекомендує прийняти даний проект за основу.

http://jurliga.ligazakon.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Коля
15.12.2016
"Територіальними громадами " назвали органи державної влади на місцях. Тобто, у самій назві вже криється неправдивість, адже поняття територіальної громади зазвичай розуміють, як множину усіх мешканців, що проживають на певній території.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі