Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.01.21
11814 2
Друкувати
Обране

Децентралізація: до кінця січня всі об’єкти соціального значення мають бути передані від районів громадам

Мінрегіон продовжує відстежувати процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. За інформацією від областей, наразі в країні щодо 88% соціальних об’єктів вже прийняті рішення територіальними громадами про взяття їх на баланс.

Готові прийняти 100% закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших соціальних об’єктів громади 39-ти нових районів. Серед областей лідерами у цьому процесі є Житомирська та Волинська області.

«Передачу майна від районів до громад необхідно завершити якнайшвидше. По-перше, завдяки завершенню цього процесу ми нарешті зможемо говорити про стабільність роботи лікарень, амбулаторій, шкіл, дитячих садочків, соціальних установ, бібліотек та навести лад у майнових питаннях. По-друге, задля забезпечення безперебійної роботи соціальних закладів, районам не варто затягувати цей процес та здійснити передачу майна до кінця січня», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Високі показники передачі об’єктів спільної власності району у Тернопільської (99%), Сумської (99%), Івано-Франківської (99%), Харківської (98%) Хмельницької (98%), Дніпропетровської (98%) та Чернівецької (97%) областей.

Також активні територіальні громади Одеської (95%), Запорізької (94%), Черкаської (94%), Херсонської (93%), Миколаївської (91 %), Чернігівської (91%) та Кіровоградської (97%) областей.

Середні показники щодо передачі майна та бюджетних установ мають Полтавська (87%) та Київська (80%) області.

Найповільніше процес передачі відбувається у Луганській (54%), Львівській (60%),  Закарпатській  (70%),  Вінницькій (72 %) та Донецькій (78%) областях.

Минулого тижня Мінрегіон провів наради з народними депутатами, представниками ОДА, районних рад і РДА Донецької, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Хмельницької областей, на яких обговорили спірні питання.

«Бачимо, що загалом у представників районів і громад є розуміння необхідності швидкої передачі майна. Сподіваємося, що нам вдалося обговорити і знайти шляхи вирішення по більшості спірних питань і вони будуть вирішені на місцях до кінця місяця», – наголошує заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Джерело:
Міністерство розвитку громад та територій України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
тата
28.01.2021
а у нас ще отг не має. кому передавати? чекаємо,,,
Лана
29.01.2021
Всім доброго дня! В районі продовжується процес ліквідації бюджетної установи, кошти на утримання якої в бюджеті 2021 року не передбачені. За рахунок яких джерел оплачувати роботу ліквідкомісії? Крім того, при звільненні людей у грудні 2020 року не виплачена вихідна допомога, бо коштів в бюджеті району не було. Яким чином можна вирішити цю проблему?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі