Децентралізація та створення нових громад стали незворотними, - Геннадій Зубко
«Децентралізація в Україні на сьогодні – мабуть найамбітніший проект в Європі. Можнареструктуризувати відомство або міністерство. Але щоб реструктуризувати всю країну, провести децентралізацію та передати повноваження в регіони – потрібна потужна політична воля і Президента, і голови Верховної Ради, і Прем’єр-міністра, і Уряду. І вона в нас є. Те, що проходить зараз Україна, не проходила практично жодна країна Європи», - наголосив Геннадій Зубко.
«На Житомирщині триває процес об’єднання громад. Держава забезпечила підтримку в частині фінансування розвитку інфраструктури та передачі надходжень від податків в бюджети. Тепер слово за самим громадами, які мають пройти через процес об’єднання», - зазначив Геннадій Зубко.
Урядовець нагадав, що в травні Житомирська обласна рада схвалила проект перспективного плану об’єднання територій громад області, який був затверджений Кабінетом Міністрів України.
«У Житомирській області було створено 59 об’єднаних територіальних громад. Дев’ять з них пішли на останні місцеві вибори і вже обрали своїх голів. Це означає, що вже з 1 січня 2016 року вони отримають прямі бюджетні стосунки з держказначейством, з Києвом, і зможуть самостійно формувати бюджет та обирати свою стратегію розвитку», - зазначив він.
За словами Геннадія Зубка, об'єднання громад не лише створює необхідні умови для розвитку територій та залучення інвестицій для реалізації проектів розвитку, а й дозволить значно скоротити витрати на утримання адміністрацій місцевих органів.
«Сьогодні в області із 631 територіальної громади у 303 громадах, згідно прогнозних надходжень до їх бюджетів у 2015 році, не вистачає навіть на утримання апаратів управлінь органів місцевого самоврядування. За умови об’єднання громад потенційна економія коштів на чиновників може скласти 63,9 млн. грн.. Та сама ситуація спостерігається і з утриманням місцевих рад», - пояснив він.
«Зрозуміло, що зекономлені кошти об'єднаними громадами зможуть бути використані для вирішення нагальних потреб», - додав урядовець. За його словами, кожна громада повинна бачити перспективу на майбутнє, яку надає збільшення можливостей для наповнення власного бюджету.
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ