Децентралізація залишається одним з пріоритетів у діяльності уряду
«Я вважаю, що змінити умови життя людей ми можемо тільки спільними зусиллями органів місцевого самоврядування і держави. З ідеєю децентралізації я прийшов у центральну владу два роки тому і весь цей час послідовно її реалізовував», – зазначив Прем’єр-міністр України.
Серед перших досягнень, які вже має на своєму рахунку реформа, очільник Уряду назвав фінансову децентралізацію і запуск процесу об’єднання громад. Одне з ключових завдань на цей рік, за словами В. Гройсмана, – остаточно сформувати чітку модель розподілу повноважень за рівнями (місцевий, субрегіональний, регіональний) за принципом субсидіарності і закріпити за повноваженнями фінансові джерела.
«Цю роботу ми розпочинали з нашими польськими колегами ще у 2014 році. Ми повинні чітко визначити, хто за що відповідає – в освіті, охороні здоров’я, культурі, комунальному господарстві, екології. Це серйозна і кропітка робота, яка передбачає зміни у декеілька сотень законів і підзаконних актів», – підкреслив він.
Крім того, на думку високопосадовця, будь-які секторальні реформи приречені, якщо не включити в них енергію місцевих громад. В першу чергу йдеться про дві критично важливі для сучасної України реформи – охорони здоров’я та освіти.
«Спільними зусиллями Міністерства освіти і науки органів місцевого самоврядування ми маємо запустити також якісну реформу системи освіти. Я радий, що Ліля Гриневич, керівник відповідногопрофільного комітету, яку ми добре знаємо, прийняла пропозицію очолити Міністерство освіти і науки, і тепер на її плечі ляже реалізація в життя тих напрацювань, які уже були зроблені, і подальші кроки, щоб ця реформа відбувалась системно.
Я лише хочу наголосити – у наших дітей не буде другого шансу прожити дитинство, отримати освіту. І які б важкі часи ми не переживали, ми повинні зробитивсе, щоб ці роки для наших дітей не були втрачені, зробити все, щоб виростити здорове і добре підготовлене до життя нове покоління», – сказав В. Гройсман.