Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.11.15
4057 0
Друкувати
Обране

Експерти наголошують на необхідності приймати статути територіальних громад задля їхнього ефективного розвитку

Київ. 19 листопада. УНІАН. Експерти наголошують на необхідності приймати статути територіальних громад та змінювати закони задля їхнього ефективного розвитку.

Про це під час прес-конференції в УНІАН заявили голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник, комінтернівський селищний голова з Одеської області Людмила Прокопченко, новообраний депутат Київської міської ради, голова органу самоорганізації населення «Березняки-Тельбін» Валерій Гуманенко.

«Статут - це локальна конституція для територіальної громади, де чітко закладені напрямки її економічного, соціального розвитку, деталізуються процеси процедури взаємодії місцевої влади та мешканців, особливості врядування в громаді. Це дозволяє врахувати соціально-культурні та історичні фактори. Європейські міста та села живуть за власними статутами з часів середньовіччя», - заявив голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

Експерти асоціації виявили, що 18% громад в Україні на сьогодні мають свій статут.

Але й там, де статути прийняті, вони є часто декларативними. В них або переписані норми законів без деталізацій та адаптації до місцевих умов, або є норми, які неможливо виконати. Наприклад, щоб громадянам внести на розгляд міської влади якесь питання, у Львові та Харкові треба зібрати 10 тисяч підписів.

На їхню думку, статути доповняють та деталізують норми законів. Але й законодавство в сфері місцевої демократії також дуже слабке. Немає ані закону щодо місцевих референдумів, ані закону щодо проведення загальних зборів мешканців. А чинний закон про органи самоорганізації населення давно потребує докорінних змін.

«Щодо останніх двох - все ж наразі з'явилася надія у зв'язку з тим, що профільний комітет ВР 11 листопада схвалив відповідні законопроекти №2426 і 2467, розроблені нашою асоціацією», - зазначив Крупник.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі