Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.17
5670 3
Друкувати
Обране

Малопотужні лікарні в регіонах перетворять в ефективні заклади

Аналіз обсягу та якості реальних медичних послуг повинен спонукати громади до перепрофілювання малопотужних лікарень, аби забезпечити їх роботу в єдиній системі госпітального округу та з врахуванням принципу оплати за конкретну медичну послугу.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, відповідаючи на питання представників Асоціації міст України про розподіл відповідальності держави та громад за утримання лікарень в регіонах. 

«Ми переходимо в систему господарського права, коли держава в межах гарантованого пакету медпослуг виступатиме замовником, а медзаклад – постачальником. На сьогодні, майже всі лікарні перебувають у власності громад, тому й утримання їх – зона відповідальності місцевої влади. Після впровадження реформи медичний заклад отримуватиме певний дохід, в тому числі і від Національної служби здоров’я, і з цього доходу він повинен передбачити кошти на утримання. Тарифи на медичні послуги будуть такі, щоб всі операційні видатки на надання послуг були забезпечені. Але крім того, громада може додатково допомагати в оснащенні лікарні чи закупівлі необхідного обладнання», – зазначив Павло Ковтонюк. 

Разом з тим, держава замовлятиме послуги лише в тому медичному закладі, де вони відповідатимуть належному базовому рівню якості. У випадку, коли в районній лікарня приймають 10 пологів на місяць, послугу замовляти і оплачувати не будуть, оскільки фах лікарів може становити загрозу життю матері і дитини. 

На питання яка доля чекатиме лікарні, що не відповідають розробленим МОЗ вимогам, та які місцева влада вирішить залишити в нинішньому статусі, Павло Ковтонюк наголосив: «Неухвалення плану розвитку госпітального округу ніяк не вплине на державне замовлення послуг. Але це вплине на розвиток громади, адже інвестиції в інфраструктуру повинні спрямовуватись в мережу. Не в кожен заклад окремо, а в сплановану мережу, яка є закінченим циклом стаціонарних послуг. Тому ті інвестиції, які виділятиме уряд та іноземні інвестори, будуть давати виключно під мережу. Якщо якась громада не підтримує створення мережі, то вона зі свого бюджету сама інвестуватиме у заклад»

Заступник міністра також нагадав, що держава платитиме за медичну послугу, а не «ліжко», тому малопотужні лікарні доведеться перепрофілювати на заклади, де надають ті послуги, на які є попит у громади: Центри здоров’я, реабілітаційні заклади, заклади по медичному догляду, хоспіси та ін.

У разі, якщо місцева влада не ухвалить рішення про перепрофілювання лікарень, вона повинна подбати про додаткові джерела фінансування цього закладу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Павло
29.03.2017
Ох і зажевемо! Зареформуємося ! Була лікарня - стане хоспіс(трупарка) по нашому. Хвала реформаторам!
Олег
30.03.2017
Бариги при владі думають, що лікарні не заповнені пацієнтами через кваліфікацію лікарів чи через те, що люди менше стали хворіти? Половині населення не вистачає елементарно на хліб, в лікарню звертаються в крайньому випадку. І чим зараз може допомогти лікар/фельдшер "пересічному"? Оглянути та написати список медикаментів на кілька тис. гривень і що далі? Якщо є кошти -госпіталізація, нема- відмова від госпіталізації, додому оклигувати. Звідси і статистика про "неефективні" медзаклади та медпрацівників. Зараз "реформування" зі створенням госпітальних округів спихують на органи місцевої влади, місцевого самоврядування. Люди, якщо ви під тиском згори приймете цю "реформу" та узаконите геноцид- вас прокленуть. І кожен в громаді буде знати, що руку приклали до "покращення" місцева влада і спитати прийдемо саме вас, а не "Київ".
Анна
02.04.2017
У нас в Бахмуте(Артемоаск) есть такая дура Лена Миронова из горздрава дореформировалась до того что стала маразм гнать,а до этого узаконила геноцид населения города.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі