Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.07.15
1680 0
Друкувати
Обране

«Ми зробили перший крок до відродження України і формування заможного села»

інтерв’ю керівника Офісу реформ Дніпропетровської області О.Тертишної газеті «Урядовий кур’єр»


  Дніпропетровщина першою в Україні (27 травня 2015 року) ухвалила Перспективний план формування територій громад з урахуванням пропозицій їхніх представників. Згідно із планом, у 22 районах замість 348 сільських та селищних рад створять 89 нових об’єднаних територій, які почнуть самостійно управляти своїми фінансами. Крім того, за конкурсом обрано як пілотні чотири райони, що першими розпочали процес децентралізації. Про те, як Дніпропетровщина об’єднує громади, розмовляємо з директором Офіса реформ Дніпропетровської області Оленою ТЕРТИШНОЮ.

— Олено Анатоліївно, Дніпропетровщина, напевно, невипадково веде першість у процесі децентралізації, цьому передувала планомірна підготовка. 

— Так. Дніпропетровщина вигідно вирізнялася серед інших областей організаційною роботою над ухваленням Перспективного плану формування тергромад. І не лише тому, що ми перші розробили проект і схвалили його на сесії. Ставлення до питань реформування органів місцевого самоврядування (ОМС) в нашому регіоні — це не лише позиція окремої групи керівників, це стан професійної діяльності більшості посадовців. Ми методологічно формували основу проекту плану і забезпечували його обговорення у громадах. Свідомо найбільшу увагу приділяли територіям, де виникало найбільше дискусій. Адже коли ініціатива випереджає процес, може статися помилка, яка  призведе до втрати шансу стати об’єднаною  громадою.

Що маєте на увазі?

— Наприклад, є села, які було включено до міст. Деякі їхні громади вважали, що можуть вийти зі своєї адміністративно-територіальної одиниці  й стати окремою громадою. Згідно із законом, це неправильно. Об’єднаною громада може стати лише на основі об’єднання ОМС — якщо їх кілька.

І ми зосередили увагу на питаннях, які потребували глибокого роз’яснення. Сформували великий просвітницький ресурс. За сприяння швейцарсько-українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» організували навчання  в онлайн-школі місцевого самоврядування. Днями майже тисяча управлінців Дніпропетровщини завершили дистанційне навчання, прослухавши курс «Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади» з питань формування спроможних тергромад.

Наскільки мені відомо, Дніпропетровщина єдина в Україні, де громади мали майже місяць на обговорення плану.

— До речі, саме цей дистанційний курс, у якому взяли участь представники ОМС, державної влади, депутати місцевих рад, активісти громадських організацій та лідери громад області, й дав змогу масштабно обговорити перспективний план. Щойно обласна рада ухвалила його проект, який налічував 51 громаду, документ почали активно обговорювати учасники курсу.

Виявилася дуже цікава тенденція: у проекті  пропонували об’єднання територій навколо міст обласного значення і районних центрів. Ця модель була помітною на карті. Але сільські території запропонували власне бачення. Більшість населених пунктів відмовилися об’єднуватися навколо міст, захотіли створити свої громади. Врешті до плану внесли ще 38 громад. Так його затвердили вже у кількості 89 громад, об’єднаних із 348 ОМС, які існують в області. Фактично якщо взяти середній показник, то з п’яти сільських рад сформовано одну громаду. 

А чого відмовлялися об’єднуватися навколо міст?

— Села, мабуть, побоялися стати частиною приміської території, на яку ніхто не звертатиме уваги, остерігалися, що їх забудуть.

З іншого боку,  село побачило в Законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад» потужну перспективу розвитку своєї території. Там прописано таке: як центр спроможної громади можна розглядати сільський населений пункт, у якому не менш як 150 дітей дошкільного віку і 250 — шкільного.

І саме ця позиція для більшості сільських громад стала головною.  Якщо держава в законі прописала, що в основу економічного розвитку країни поставлено дитину, яка виросте, побудує будинок, створить на селі робочі місця, я поважаю таку державу. І мені особисто як жінці й матері подобається такий закон. Сьогодні ми зробили перший крок до відродження України у плані формування заможного села.

Ще приклад: у Царичанському  районі прийняли рішення щодо Ляшківської громади, малої територіально і з невеликою кількістю населення — приблизно 2 тисячі осіб. Фінансово така громада не зможе забезпечити всіх необхідних послуг, які слід  наблизити до людей, і не отримає статусу спроможної. Проте робоча група прийняла рішення включити громаду до перспективного плану, розуміючи, що в подальшому життя саме розставить пріоритети. Адже є громади, які чітко сформулювали свою економіку, географію та інфраструктуру, максимально врахували якість і наближення послуг. Вони будуть лідерами, і до них потягнуться інші: побачать, що у сусіда все складається добре.

Тобто план може змінюватися.

— Він не догма, а модель економічного розвитку території. Жодну територіальну громаду не можна створити, якщо не  враховано принцип добровільної  згоди людей. Це головний чинник, який ми враховуємо.

А якщо хтось не захоче об’єднуватися за перспективним планом?

— Житимуть і працюватимуть у тих межах своїх рад, у яких нині перебувають. А життя визначить лідерів децентралізації. Вони гарантовано матимуть від держави і області економічну підтримку: на дороги, соціальні заклади, транспортне сполучення. Де людина хоче жити? Не там, де ні світла немає, ні води, все розвалено, а в заможному селі. Правильно?

До речі, у проекті пану враховано ініціативу 4 районів, які вже давно почали роботу здобровільного об’єднання, не чекали вказівки згори. Це Солонянський, Апостолівський, Верхньодніпровський і Дніпропетровський райони.

Пілотні?

— Так. Але я не хотіла б їх називати пілотними — це лідери. У цих районах уже все готове, проведено всі необхідні процедури до об’єднання. І ми розраховуємо, що найближчим часом матимемо затверджений урядом перспективний план. І добровільно об’єднані громади зможуть обрати своїх представників на перших виборах, які мають відбутися разом із виборами до місцевих рад 25 жовтня.  Але це стане можливим, якщо громади  завершать об’єднання до 5 вересня. Тому слід активізуватися. Громади, які підуть на перші вибори, відповідно будуть першими включені у прямі бюджетні відносини з державою, вийдуть з підпорядкування районному бюджету і почнуть отримувати прямі державні субвенції — на медицину, освіту тощо.

Чи вистачить їм коштів на все це?

— Формуючи план, регіональним ноу-хау визнали обов’язкову вимогу не лише підготовки паспорта громади, а й обґрунтування, що виграють люди за такого об’єднання.  І в кожній ситуації ми отримували цікаві розрахунки. В цих обґрунтуваннях представлено не лише економічні, а й етнографічні, історичні, культурні чинники.

Візьмімо Петриківську громаду, мистецтво якої внесено до списку ЮНЕСКО як світова нематеріальна культурна спадщина. Це український бренд, туристична Мекка Дніпропетровщини, і позбутися такої громади не можна. Її головне обґрунтування — збереження свого бренда і об’єднання тих сіл, які беруть участь у створенні цього виду народного мистецтва. Модель Петриківської громади — творча майстерня.

Отже, коли ми отримали приблизний бюджет громад, побачили величезну любов до рідної землі й бажання її розвивати,  історичну пам’ять і впевненість, що жоден з населених пунктів не втратить самобутності, що мале не загубиться у великому. Як Ювілейна громада  Дніпропетровського району, що вже перебуває на останніх етапах добровільного об’єднання.

У паспортах громад ми також вимагали вказати заходи щодо розвитку території і які на них необхідні кошти. Усі громади відповідально підійшли до цього. Загалом у нас вийшло понад 4 мільярди гривень.

Розгулялися наші громади!

— Зазначу, що це не запит на кшталт «Дайте більше, бо дадуть менше». Усі ці кошти обґрунтовані: є певне приміщення, потрібні фахівці тощо. Ми розуміємо, що все це робитиметься не на рік. Якщо проекти буде документально підтверджено, то, крім допомоги від державного фонду, область також надасть кошти.

А те, що на місцях зароблять, рахували?

— Так, прорахували всі податки, які мають залишитися на території. Аналіз показав, що здебільшого вони покривають видатки на соціальну сферу.

З Юр’ївського району заплановано зробити всього одну  громаду.  Чому?

— Це найменший район області й за кількістю жителів, і за кількістю ОМС, і за територією. Непросто проходитиме робота в ньому. Але частина тамтешніх людей позитивно ставиться до об’єднання і розуміє його переваги.

Децентралізуватися Україні допомагає Польща. Використовуючи польський досвід, місцеву специфіку враховуємо?

— Не калькуємо польський досвід, а вивчаємо його. Тим більше, що в середньому кількість польської гміни  — приблизно 3 тисячі осіб, а наша середня об’єднана громада — від 5 до 10 тисяч. І території у нас більші. Співпраця з Польщею триватиме, фактично це супроводження проекту об’єднання громад нашими партнерами «під ключ».

Поляки дадуть нам безцінний подарунок — свій практичний досвід.

Наталія БІЛОВИЦЬКА,
«Урядовий кур’єр»

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн