Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.12.20
34969 2
Друкувати
Обране

Мінекономрозвитку щодо деяких питань оплати праці працівників органів місцевого самоврядування

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті створено 1469 спроможних територіальних громад і 136 районів, у яких 25 жовтня 2020 року пройшли місцеві вибори. У зв'язку з цим мають бути створені правові передумови для реорганізації органів місцевого самоврядування, зокрема, громад та районів.

Умови оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування на сьогодні визначено постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (зі змінами) залежно від віднесення міст, селищ, сіл до певних груп за чисельністю населення, приналежності міст та населених пунктів до об'єднаних територіальних громад.

В той же час новосформовані територіальні громади вже не можуть вважатися "об'єднаними територіальними громадами", адже утворені в інший спосіб, ніж передбачений Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Віднесення областей та міст до груп за оплатою праці здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 614 "Деякі питання віднесення областей та міст до груп за оплатою праці" (зі змінами).

Основою для збору, обробки, аналізу та поширення інформації щодо чисельності населення в розрізі адміністративно-територіальних одиниць є класифікатори - невід'ємна частина набору інструментів, за допомогою яких проводяться державні статистичні спостереження та комплексні статистичні роботи. Державний класифікатор ДК 014-97 "Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України" (КОАТУУ) було розроблено Науково-дослідним інститутом статистики Державного комітету статистики України та затверджено наказом Держстандарту від 31.10.97 р. N 659. Ведення КОАТУУ для цілей статистичної діяльності, зокрема забезпечення проведення автоматизованої обробки та поширення інформації за різними територіальними розрізами, здійснює Держстат.

Оновлення КОАТУУ відбувається на підставі рішень Верховної Ради України стосовно одиниць адміністративно-територіального устрою України, які публікуються у "Відомостях Верховної Ради України" й оприлюднюються на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

У зв'язку із прийняттям Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 р. N 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", починаючи з 19 липня 2020 року, запроваджено новий районний поділ у межах Автономної Республіки Крим та областей України. Зміни в адміністративно-територіальному устрої України, прийняті зазначеною Постановою, унеможливили подальше ведення КОАТУУ Держстатом.

Водночас повідомляємо, що, відповідно до підпункту 101 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 р. N 197 (зі змінами), Мінрегіон, відповідно до покладених на нього завдань, затверджує кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад і зміни до нього.

Після затвердження Мінрегіоном Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад розроблення органами державної статистики статистичної інформації, у тому числі щодо чисельності населення, буде здійснюватися відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.

Разом з тим зазначаємо, що Мінекономіки опрацьовується питання щодо врегулювання оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування у територіальних громадах.

Джерело:
Лист Мінекономрозвитку від 14.12.2020 р. N 3511-03/73774-01
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Енгрібьорд
24.12.2020
як завжди. не знаю як, але не так
таня
24.12.2020
і я не я, і хата не моя)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі