Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.09.15
1734 0
Друкувати
Обране

Мінрегіон з місцевими адміністраціями готують документ, який визначатиме, як оцінювати соціально-економічний розвиток регіонів

Яким чином та за якими саме показниками здійснюватимуть оцінку соціально-економічного розвитку регіонів обговорили в ході онлайн-наради з представниками місцевих державних адміністрацій під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди.

Проведення оцінки соцекономрозвитку регіонів регламентується Законом України «Про засади державної регіональної політики» (ст.23), на виконання якого Уряд доручив розробити підзаконний акт, котрий визначатиме порядок та методику проведення такої оцінки.

За словами В’ячеслава Негоди, Мінрегіон спільно з іншими міністерствами та Держстатом підготували проект постанови Уряду щодо затвердження Порядку і Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики.

Місцевим адміністраціям запропонували опрацювати проект та надати свої пропозиції щодо застосування тих чи інших показників у проведенні оцінки. Мова йде про показники в сферах економічної та соціальної згуртованості, ефективності виробництва, інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці, фінансової самодостатності, розвитку малого та середнього підприємництва, ефективності ринку праці, розвитку інфраструктури та енергоефективності, доступності та якості соціальних послуг, послуг у сфері освіти, охорони здоров’я, у сфері безпеки життя та захисту прав дітей, раціонального природокористування та якості довкілля.

За низкою показників оцінка соціально-економічного розвитку здійснюватиметься щоквартально. Більше показників включатиме річна оцінка.

«Оцінка соцекономрозвитку регіонів України демонструватиме тенденції їх розвитку, структурні зрушення, рівень використання ресурсного потенціалу. Така оцінка необхідна для ефективнішого управління, щоб розуміти, які є сильні і слабкі місця та виробляти шляхи усунення останніх. Це дозволить якісніше прогнозувати та планувати, визначати стратегії подальшого економічного та соціального розвитку регіону. Основне завдання, яке стояло перед розробниками проекту документу – максимально наблизити методику оцінювання соціально-економічного розвитку до таких, що діють в країнах Європейського Союзу. На 80 % нам це вже вдалося зробити. Звісно, що документ ще доопрацьовується, вносяться пропозиції місцевих адміністрацій», - поінформував В’ячеслав Негода.

Довідка

Відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики», моніторинг та оцінка результативності реалізації державної регіональної політики - періодичне відстеження відповідних індикаторів на основі офіційних статистичних даних та інформації центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та проведення на підставі даних моніторингу оцінки результативності виконання індикаторів шляхом порівняння отриманих результатів з їх цільовими значеннями.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі