Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6647 0
Друкувати
Обране

Місцева влада реєструватиме місце проживання громадян

Органам місцевого самоврядування (виконавчому органу відповідної ради, або сільському голові у випадку, коли виконавчий орган сільської ради не утворено) пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади.


Такі повноваження для місцевих органів влади передбачені Законом (законопроектом №2984) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг”, який сьогодні було прийнято в цілому.

Вже традиційно на сайті ВР не публікують навіть редакції законопроекту до другого читання. На даний момент в наявності є лише порівняльна таблиця. Тож наведена нижче інформація представлена з врахуванням наявних даних. Детальніше - після публікації тексту закону. 

Реєстр територіальної громади, який вестиме місцева влада, - це база даних, призначена для зберігання, обробки, використання відповідної інформації, що створюється, ведеться, та адмініструється органом реєстрації для обліку осіб, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До 4 квітня 2016 року житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізосіб, передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад. Передача картотек з питань реєстрації фізичних осіб здійснюється одночасно з передачею у комунальну власність обладнання для зберігання та обробки зазначених картотек, якщо воно перебуває у державній власності.

Окрім того, документом також пропонується наступне:

  • спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру.
  • переглядаються окремі процедури реєстрації місця проживання. Зокрема, скасовується необхідність отримання талону зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовими особами виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання особи тощо. 

Закон і Бізнес

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд