Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.01.15
1709 0
Друкувати
Обране

Місцеві органи влади самі вирішуватимуть, як краще організувати харчування дітей-чорнобильців

З 1 січня 2015 року функцію з організації безплатного харчування потерпілих дітей, які навчаються у закладах на радіоактивно забруднених територіях, від Міністерства соціальної політики передано на регіональний рівень.

У Мінсоцполітики переконані - це сприятиме удосконаленню механізму використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. А тому наприкінці минулого року Міністерство виступило з відповідною ініціативою й Уряд підтримав її - в рамках проведення реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в країні, прийнявши постанову від 29 грудня 2014-го № 716.

Постановою, зокрема, були внесені зміни до Порядку використання коштів держбюджету для виконання «чорнобильських» програм.

Передбачено, що Мінсоцполітики, як головний розпорядник бюджетних коштів, здійснюватиме розподіл коштів розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня, а саме – обласним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення, - пропорційно чисельності потерпілих дітей. У свою чергу, згадані структурні підрозділи укладатимуть договори та здійснюватимуть оплату послуг організаторам харчування на підставі актів про надані послуги, погоджених із керівниками навчальних закладів та завірених відділом освіти за місцем розташування навчального закладу.

Оскільки для налагодження цієї роботи потрібен певний час (орієнтовно процедура закупівель триватиме 2,5 місяця), Мінсоцполітики інформує, що з 12 січня харчування потерпілих дітей призупиняється. Дітям, які не забезпечені харчуванням, буде здійснено виплату щомісячної грошової компенсації у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів від 8 лютого 1997 року № 155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи»: у віці від 6 до 10 років – 180 грн., від 11 до 14 років – 185 грн., від 15 до 18 років – 190 грн. на місяць, пропорційно навчальним дням (необхідний обсяг коштів передбачений у державному бюджеті на 2015 рік).

Для отримання зазначеної компенсації батькам дітей необхідно звернутися до підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (за місцем реєстрації) з відповідною заявою та довідкою із навчального закладу.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі