Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6370 0
Друкувати
Обране

Місцеві органи влади самі визначатимуть кількість працівників

Нардепи хочуть відмовитись від моделі, за якою Кабмін наділявся повноваженнями щодо визначення структури органів місцевого самоврядування, чисельності їх працівників та обсягу фінансування. Вирішення цих питань пропонують здійснювати шляхом саморегулювання органами місцевого самоврядування.


Відповідний механізм передбачено законопроектом №2012а “Про внесення змін до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо формування та затвердження структури, та штатів органів місцевого самоврядування)”, який Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує ВР прийняти за основу.

Як пояснили у ВР, проект передбачає зміни до статей 10, 26, 42, 43 та 58 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до яких запроваджується механізм формування, структури та штатів виконавчих органів, апарату ради та її виконавчого комітету виключно органами місцевого самоврядування.

Зауважимо, низка комітетів ВР, «Асоціація міст України» та Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України дали позитивні висновки до проекту.

Члени Комітету позитивно оцінили запропоновані проектом зміни та відзначили, що тим самим посилюється реалізація принципу правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності місцевого самоврядування. Такий підхід узгоджується з положеннями Європейської хартії місцевого самоврядування, згідно з якими без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати свої власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.

zib.com.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд