Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.02.16
12505 7
Друкувати
Обране

МОН уточнило, які категорії учнів можуть харчуватися за рахунок бюджету

У листі № 1 / 11-1082 Міносвіти роз'яснило, які категорії учнів можуть харчуватися за бюджетні кошти.

Нагадаємо, ВР 24 грудня 2015 року прийняла Закон № 911 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено, зокрема, зміни до Законів «Про охорону дитинства» та «Про загальну середню освіту».

Щоб привести підзаконні акти у відповідність згаданим законам, Кабмін прийняв постанову від 18.01.2016 № 16, в якій перераховуються категорії учнів, що харчуються за бюджетні кошти.

З 01.01.2016 безкоштовним харчуванням забезпечуються учні 1 - 4 класів з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». Порядок доповнено категорією учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.

За бюджетні кошти, як і раніше, харчуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, учні спецшкіл (шкіл-інтернатів), а також загальноосвітніх шкіл-інтернатів, в яких батьки частково компенсують утримання вихованців, вносячи щомісячно плату в розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу на 1 члена сім'ї, і деякі інші категорії (інфіковані мікобактеріями туберкульозу, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ін).

Харчування цих категорій учнів здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції.

Крім того, відповідно до ст. 19 Закону «Про охорону дитинства» Порядок доповнено абзацом 6: «Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчуванням учнів інших категорій і передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів». Тобто, наприклад, учні 5 - 11 (12) класів з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» у змозі забезпечити таким харчуванням за кошти місцевих бюджетів.

jurliga.ligazakon.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Слава
17.02.2016
А як же діти учасників АТО?
Lata
17.02.2016
За які кошти харчуться учні 1 - 4 класів з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» і які ходять на групу продовженого дня?
Альона
23.02.2016
В нашій країні все для людей. Ми з чоловіком працюємо, отримуємо мінімальну заробітну плату і маємо двох дітей, доньку- студентку і сина першокласника. Наш прибуток за місяць виходить меньше, аніж виплата на одну дитину яка виховується в дитячому будинку сімейного типу і за рахунок якої живуть і проквітають люди, які їх "виховують". Адже таким дітям все безкоштовно: харчування, оздоровлення. А як же нашим дітям? Для того, щоб прогодувати дитину лише в школі мені потрібно 12 гривень на день (8 грн - сніданок, який був безкоштовний і 4- грн обід на групі продовженного дня). Це складає 250 грн. Чому така несправедливість?
Оксана
29.02.2016
Саме цікаве те, що виходить якщо обоє батьків працюють, то і харчувати повинні самі, бо вони не малозабезпечені. Для того щоб отримувати цей вид допомоги треба ніде не працювати і бухати щодня. Теж і з домогою взамін аліментів, те що заборгованість по виплаті 33000 гривень це нічого, все по доходах батьків з якими проживає дитина. А те що друга сторона ні в вус не дує, це нікого не цікавить. Дурдом.....
Любов
01.03.2016
Згідно звітних даних середня виплата допомоги малозабезпеченим сім'ям складає більше 4000 тис. грн., хто повинен платити за харчування дітей?
валентина
24.10.2018
дитина в початковому клас1( учасника ато,)чи мае право на безкоштовне харчування?
Ганна
19.02.2020
З якого числа малозабеспечена сім'я несплачує кошти за харчування в садочку. Наприклад справка видана 01.02.20р, а сім'я признана малозабезпеченою з 01.01.20р.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі