Необґрунтованої ліквідації закладів культури не має бути, - Міністерство культури
Про це йшлося під час селекторної наради за участі Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка та голів облдержадміністрацій і керівників обласних підрозділів культури для роз'яснення ролі обласних державних адміністрацій у дотриманні законодавства при вирішення питань ліквідації чи реорганізації закладів культури.
Лідерами щодо передачі закладів є Волинська, Івано-Франківська та Тернопільська області, найгірша ситуація - в Хмельницькій, Київській та Миколаївській областях.
На культурі традиційно вирішують економити, заклади закривати, колективи – звільняти, йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.
Позиція МКІП: за порушення закону чи перевищення службових повноважень під час реорганізції закладів культури відповідні посадові особи повинні нести відповідальність.
Саме з цим МКІП звернулось до Генерального прокурора України за підтримкою щодо перевірки дій посадових осіб місцевого самоврядування у випадках ліквідації закладів культури райрадами чи громадами без погодження з МКІП.
«МКІП проти необгрунтованої ліквідації закладів культури. До того ж, ліквідація не обов’язкова. Можлива реорганізація. І коли вона відбувається обґрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів – це передбачає оптимізацію та наповнення закладів новим якісним змістом, що навпаки допоможе посилити культурну складову у регіонах. Заклад культури – це не про стіни, а про якісний зміст і попит на нього», - зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України під час наради.