Об’єднання спроможних громад відбуватиметься виключно добровільно
Віце-прем'єр-міністр України додав, що затвердження перспективних планів розвитку в деяких регіонах йде повільними темпами тому, що «можливо дехто не до кінця розумів, можливо не вірили, що передадуть і повноваження і можливості, ресурси, управління Державним фондом регіонального розвитку».
«Я думаю, що зараз кожен в місцевому самоврядуванні хоче жити в спроможних громадах. Тільки не потрібно це переводити в політичну площину і говорити про те, що сільські ради та сільські голови залишаться без роботи – ні, це не так. Вони не залишаться без роботи, вони і далі будуть авторитетними впливовими сільськими представниками», - підкреслив урядовець.
Геннадій Зубко зазначив, що влада не змушуватиме громади до об’єднання.
«Я наполягаю на добровільності об’єднання громад, ніхто не зможе змусити громаду підписати угоду про об’єднання, якщо вона не захоче цього», - підкреслив він.
«Я хочу також наголосити, що не потрібно плутати реформу децентралізації із адміністративно-територіальною реформою, і з тим, що колись хотіли провести – змінити територіальний устрій, але не передавати повноваження», - підкреслив Геннадій Зубко.
«Ми не формуємо зараз території, ми не змінюємо меж населених пунктів. Ми хочемо змінити ментальність – спочатку об’єднання громад, а вже після цього – об’єднуються території. Це створення об’єднаних потужних ефективних громад», - підкреслив він.
Віце-прем'єр-міністр України також зазначив, що реформа децентралізації – це інструмент регіонального розвитку. «Нові повноваження дадуть можливість регіонам конкурувати між собою і розвиватись в цілому Україні», - сказав він.
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра