Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.04.21
8455 0
Друкувати
Обране

Органи місцевого самоврядування позбавлено права проводити перевірки з питань праці

Органи місцевого самоврядування позбавлено права проводити перевірки з питань праці. Відтепер вони можуть лише ініціювати їх.

27 квітня, набрав чинності Закон  №1320-ІX від 04.03.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», передає «Закон і Бізнес»

Ключовими змінами у питанні трудових перевірок є обмеження повноважень Держпраці та органів місцевого самоврядування при проведенні перевірок щодо додержання законодавства про працю та зайнятість населення.

Згідно з текстом документу:

1. Органи місцевого самоврядування позбавляються права проводити перевірки з питань праці, а можуть лише ініціювати їх (зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»).

2. Штраф від 180 до 1700 гривень для посадових осіб підприємств за недопущення до проведення перевірки (доповнено статтю 188-6 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Крім того, обмежено коло роботодавців, яких можуть контролювати органи місцевого самоврядування в частині додержання законодавства про працю. Їх повноваження поширюватимуться не на всіх роботодавців, а лише на підприємства, установи і організації, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі