Нашi сайти:

Особливості виконання місцевих бюджетів в Луганській та Донецькій областях в період АТО

Законодавці визначилися з порядком формування та виконання місцевих бюджетів у Донецькій та Луганській областях на період проведення АТО, та внесли відповідні зміни в Бюджетний кодекс України (БКУ).


Так БКУ доповнено новою статтею 672 «Особливості формування та виконання місцевих бюджетів у Донецькій та Луганській областях на період проведення антитерористичної операції». Згідно з нею, у разі припинення діяльності органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей їх функції в частині бюджетних повноважень здійснюються місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами міських рад за окремим рішенням КМУ, що приймається на підставі звернення відповідної обласної держадміністрації.
Також установлено, що виконання державного та місцевих бюджетів у населених пунктах Донецької та Луганської областей, які розташовані на території проведення АТО, перелік котрих затверджується КМУ, здійснюється з урахуванням таких особливостей:
1) витрати державного бюджету, у тому числі в частині трансфертів із державного бюджету місцевим бюджетам, здійснюються після повернення територій під контроль державної влади;
2) перерахування трансфертів місцевим бюджетам, передбачених у Законі про Державний бюджет України, здійснюється в порядку, затвердженому КМУ;
3) за рішеннями Президента України, відповідних органів державної влади або їх посадових осіб може запроваджуватись особливий порядок діяльності учасників бюджетного процесу на відповідній території України та/або здійснюватися зупинення, поновлення діяльності, їх переміщення, реорганізація, ліквідація.
Такі зміни затверджені Законом від 28.12.2014 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», який набрав чинності 01.01.2015 р.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі