Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.01.16
3414 0
Друкувати
Обране

Пам’ятка щодо управління навчальними закладами в об’єднаних громадах

Експерти Дніпропетровського офісу реформ підготували пам’ятку для місцевих органів управління освітою та об’єднаних територіальних громад області, яка може стати у пригоді усім громадам, що об'єдналися.


  На думку експертів офісу, для належної організації функціонування навчальних закладів, розміщених на території новоутворених об’єднаних територіальних громад, враховуючи, що законодавством у сфері освіти не прописано повноваження об’єднаних територіальних громад стосовно управління навчальними закладами, необхідно: 

1. Визначити перелік делегованих повноважень.

Експерти пропонують:

1.1. У разі ліквідації управління (відділу) освіти райдержадміністрації, функції місцевих органів виконавчої влади в галузі загальної освіти, (зокрема виписані ст. 37 закону України «Про загальну середню освіту») має виконувати створений ОТГ орган управління освітою.

1.2. У разі існування відділу освіти райдержадміністрації, до штатного розпису виконавчого органу ОТГ вводяться посади, що за своїм функціоналом відповідатимуть за забезпечення реалізації державної політики у сфері загальної освіти на відповідній території. Зокрема, щодо:

 • забезпечення рівного доступу до якісної освіти;
 • вирішення питання щодо функціонування та удосконалення мережі навчальних закладів;
 • створення умов для здобуття громадянами дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної освіти;
 • забезпечення належного матеріально-технічного стану навчальних закладів; 
 • участі у розробленні та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти;
 • забезпечення згідно з чинним законодавством учнів підручниками, посібниками та довідковою літературою;
 • забезпечення дітей та учнів харчування відповідно до чинного законодавства;
 • у разі ліквідації в установленому законодавством порядку загальноосвітнього навчального закладу, заснованого на комунальнійформі власності, вжиття заходів щодо влаштування учнів (вихованців) до інших загальноосвітніх навчальних закладів;
 • створення умов для одержання громадянами повної загальної середньої освіти;
 • сприяння проведенню інноваційної діяльності в системі загальної середньої освіти;
 • забезпечення соціального захисту педагогічних працівників, спеціалістів, які беруть участь в навчально-виховному процесі, учнів (вихованців).

В частині виконання даних функцій підзвітні управлінню (відділу освіти) райдержадміністрації.

1.3. У разі створення ОТГ власного органу управління освітою необхідно забезпечити чіткий розподіл функцій між органами управління освітою ОТГ та райдержадміністрації. В частині виконання делегованих функцій орган управління освітою ОТГ підзвітні органу управління освітою райдержадміністрації.

2. Здійснити заходи щодо передачі навчальних закладів з комунальної власності районних рад до власності ОТГ.

3. Забезпечити належну організації проведення зовнішнього незалежного оцінювання (державної підсумкової атестації) випускниками загальноосвітніх навчальних закладів, отримання документів про освіту. 

З цією метою потрібно в першу чергу:

 • внести зміни до установчих документів загальноосвітніх навчальних закладів (внести зміни до статутів, провести державну реєстрацію, замовити та отримати відомості щодо навчальних закладів з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, тощо);
 • виготовити штампи та печатки з урахуванням внесених змін;
 • надати до уповноваженого органу департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питань виготовлення документів про освіту (КПНЗ «ДОЦНТ та ІТУМ», м. Дніпропетровськ, вул.Ульянова, 4) завірені керівниками закладів копії статуту (титульна та перша сторінка), наказу про призначення керівника навчального закладу, відомості з ЄДРПОУ, зразок печатки та підпису керівника.
 • забезпечити проведення державної атестації навчальних закладів відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67.

4. Вирішити питання щодо атестації педагогічних працівників навчальних закладів, розміщених на території ОТГ.

Згідно з пунктом 2.1. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року № 930 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року за №1255/18550 (зі змінами), до 20 вересня 2015 року для організації та проведення атестації педагогічних працівників у навчальних та інших закладах, органах управління освітою було створено атестаційні комісії І, ІІ і ІІІ рівнів. 

З метою врегулювання порядку атестації педагогічних працівників закладів освіти, які з 01.01.2016 року переходять у підпорядкування об’єднаних територіальних громад, та для яких не є можливим, згідно із визначеною законодавством датою утворення після 20.09.2015 нових атестаційних комісій, доцільним буде:

 • відповідно до пункту 6.10. Типового положення делегувати наказом департаменту освіти і науки ОДА атестаційним комісіям ІІ рівня проведення атестації педагогічних працівників закладів освіти об’єднаних територіальних громад Дніпропетровського, Солонянського, Павлоградського, Софіївського та Царичанського районів, щодо яких повинно було прийматись рішення атестаційною комісією ІІ рівня («спеціаліст вищої категорії «та педагогічні звання).
 • відповідно до пункту 6.10. Типового положення наказом департаменту освіти і науки ОДА включити до повноважень атестаційної комісії ІІІ рівня атестацію тих педагогічних працівників закладів освіти об’єднаних територіальних громад Апостоловського району, щодо яких повинно було прийматись рішення атестаційною комісією ІІ рівня відділу освіти Апостоловської РДА («спеціаліст вищої категорії « та педагогічні звання).

Атестацію інших педагогічних працівників провести атестаційними комісіями І рівня.

5. Врегулювати трудові відносини з педагогічними працівниками навчальних закладів, розміщених на території ОТГ.

У разі перейменування навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та залишенням без змін їх штатних розписів, до трудових книжок педагогічних працівників вноситься тільки запис про перейменування закладу.

У разі скорочення чисельності або штату працівників, ліквідації, реорганізації закладів, установ освіти, врегулювання трудових відносин здійснюється згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України.

У разі згоди окремих працівників на переведення до іншого навчального закладу врегулювання трудових відносин здійснюється згідно з пунктом 5 статті 36 КЗпП України.

6. В кожній ОТГ створити освітній округ з метою належної організації надання освітніх послуг та оптимізації матеріально-технічних та кадрових ресурсів.

7. Вирішити питання щодо функціонування навчальних закладів, які розміщені на території ОТГ та обслуговують дітей (учнів) всього району.

Можливі варіанти: передати у власність ОТГ за територіальним розміщенням, як правило це територія, з якої найбільше обслуговується дітей (учнів); залишити в оперативному управлінні відділу освіти райдержадміністрації (якщо можливо); ОТГ спільно фінансувати, виходячи з модульного розрахунку вартості однієї дитини.

8. Вирішити питання підвозу дітей, учнів (вихованців) та педагогічних працівників до місця навчання, роботи та у зворотному напрямку.

8.1. При наявності відділу освіти райдержадміністрації вирішити питання щодо спільного складання маршрутів руху автобусів та затвердити видатки на їх обслуговування за рахунок коштів, передбачених плановими асигнуваннями на 2016 рік ОТГ та відділів освіти.

8.2. Необхідно вирішити питання передачі шкільних автобусів на баланс ОТГ, з цією метою першочергово отримати дозволи відповідних органів виконавчої влади або відповідних договорів щодо зберігання з подальшим використанням транспортних засобів.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн