Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері освіти: зміни-2015!

З 1 січня 2015 року до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено реорганізацію або ліквідацію навчальних закладів комунальної форми власності, які здійснюються за рішенням таких рад. Відповідні зміни внесені в Закон «Про місцеве самоврядування в Україні».


Нагадаємо, що до 2015 року місцеві ради могли реорганізовувати або ліквідовувати лише діючі комунальні дошкільні навчальні заклади на підставі  згоди територіальної громади села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму.

Також, з 2015 року органи місцевого самоврядування забезпечують:
— пільговий  проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у визначених такими органами порядку та розмірах, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів;
— школярів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів I - III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», які навчаються в державних і комунальних навчальних закладах, безоплатними підручниками, створення умов для самоосвіти (до  2015 року безоплатними підручниками повинні були забезпечуватись всі школярі, які навчаються в державних і комунальних навчальних закладах).


Такі зміни затверджені Законом України від 28.12.2014 р. № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2015 р.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі