Нашi сайти:
875 0
Друкувати
Обране

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері освіти: зміни-2015!

З 1 січня 2015 року до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено реорганізацію або ліквідацію навчальних закладів комунальної форми власності, які здійснюються за рішенням таких рад. Відповідні зміни внесені в Закон «Про місцеве самоврядування в Україні».


Нагадаємо, що до 2015 року місцеві ради могли реорганізовувати або ліквідовувати лише діючі комунальні дошкільні навчальні заклади на підставі  згоди територіальної громади села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму.

Також, з 2015 року органи місцевого самоврядування забезпечують:
— пільговий  проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у визначених такими органами порядку та розмірах, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів;
— школярів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів I - III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», які навчаються в державних і комунальних навчальних закладах, безоплатними підручниками, створення умов для самоосвіти (до  2015 року безоплатними підручниками повинні були забезпечуватись всі школярі, які навчаються в державних і комунальних навчальних закладах).


Такі зміни затверджені Законом України від 28.12.2014 р. № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2015 р.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі